UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пінькас заперечує, що Кононенко лобіював його призначення в Мінекономіки

У той же час, колишній перший заступник гендиректора "Укроборонпрому" підтверджує факт розмови з Абромавичусом на цю тему.

Перший заступник секретаря РНБО Олександр Пинькас заперечує інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що його намагалися нав'язати в якості заступника міністра економічного розвитку та торгівлі Айварасу Абромавичусу. Про це Пінькас заявив в ефірі "5 каналу" увечері в четвер, 4 лютого.

"Ніхто Пінькаса як працівника, як потенційного заступника міністра ніколи нікуди не лобіював. Мова йшла про те, що необхідно створити таку посаду (заступника голови МЕРТ з питань оборонно-промислового комплексу - ред.), а не про те, що необхідно призначити Пинькаса або ще якусь іншу людину", − наголосив колишній перший заступник гендиректора "Укроборонпрому".

У той же час Пинькас не заперечує факту розмови з Абромавичусом про можливість призначення на посаду заступника міністра.

"Я дійсно мав розмову з Айварасом. Це було у жовтні 2015 року", − уточнив чиновник.

З достовірних джерел ZN.UA відомо, що заступник голови фракції БПП рекомендував Абромавичусу призначити Сергія Пінькасана посаду першого застурника міністра з питань оборонно-промислового комплексу.

У середині грудня Кононенко у телефонній розмові з міністром Абромавичусом уперше запропонував Пінькаса на вакантну посаду.

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близької до Порошенко народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Нагадаємо, заяву про відставку глави МЕРТ Айвараса Абромавичуса викликало широкий суспільно-політичний і міжнародний резонанс. Про недопустимість звільнення міністра завили посол США в Україні Джеффрі Пайетт, представник Держдепартаменту Джон Кірбі та європейські дипломати.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман назвав рішення міністра початком "серйозної політичної кризи".

Президент України Петро Порошенко 3 лютого зустрівся з Абромавичусом і заявив, що голова МЕРТ повинен продовжити роботу на своїй посаді.