UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під санкції РНБО в Україні потрапили лише шість політиків-колаборантів – Trap Aggressor

Що ж стосується майна, то в дохід держави стягнули лише власність одного із них.  

Після повномасштабного вторгнення Росії Україна запровадила санкції проти 569 своїх громадян, серед яких лише шестеро політиків, які підтримали російську агресію, підрахували аналітики Trap Aggressor.

Так, серед українців, стосовно яких запроваджено санкції РНБО, 302 – члени так званих виборчих комісій на тимчасово окупованих територіях, 174 – самопроголошені посадовці на окупованих територіях, 16 – церковнослужителів, 14 членів сепаратистських угрупувань тощо.

А от серед топ-політиків до списку увійшли:

Також санкції запроваджено стосовно деяких наближених до політиків-колаборантів, як от:

При цьому всьому у дохід держави конфісковано лише активи одного з шести підсанкційних топполітиків-колаборантів. Йдеться про приватне майно президента-втікача Віктора Януковича: центр відпочинку та житловий будинок площею понад 800 кв. м у Нових Петрівцях, квартиру на Оболоні, понад 31 млн грн та майже $85 тисяч, 537 культурних цінностей та творів мистецтва на понад €18,7 млн, паркомісця й ТОВ «Танталіт», якому належала резиденція «Межигірʼя».

Водночас Закон України «Про санкції» передбачає конфіскацію майна підсанкційних осіб лише під час воєнного стану і лише щодо тих, що потрапили під санкції після травня 2022 року. Так, зокрема на таких російських пособників як Микола Азаров, Сергій Аксьонов, Вадим Колесніченко, Леонід Пасічник дія закону уже не поширюється. Якщо на них не накласти повторні санкції, як це сталося із міністром оборони часів Януковича Павлом Лебедєвим.

"Натомість такі прихильники російського панування в Україні як Андрій Портнов, Андрій Клюєв, Олена Лукаш, Раїса Богатирьова, Вадим Рабінович та інші взагалі не перебувають під санкціями", – зазначають експерти.

До речі, останній із переліку, ймовірно, навіть більше не є громадянином України.

Читайте також: СБУ арештувала 18 млн кубометрів газу олігарха Новинського

Зазначимо, що в Україні часом виникають проблеми не лише з конфіскацією майна колаборантів, але й стягненням на користь держави майна російських олігархів. Голова правління StateWatch Олександр Лємєнов розповів, які саме російські активи та в яких грандіозних обсягах можуть бути конфісковані та перетворені на кошти, що підуть на підвищення нашої обороноздатності, у тексті "Найбільш ласі шматки російського майна в Україні".