Онлайн-петиція про визнання Німеччиною Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом набрала необхідну для розгляду Бундестагом кількість голосів. Близько опівночі кількість тих, хто проголосував за петицію на сайті німецького парламенту, перевищила 50 тисяч людей.
Тепер петицію має розглянути Бундестаг, і не виключено, що питання визнання Голодомору геноцидом буде винесено на голосування.
Збір підписів триватиме й у понеділок, 27 травня, і бажаючі, у тому числі громадяни України, ще можуть підтримати петицію. Зазначимо, що підписи проходять верифікацію, і тому дані лічильника може бути змінено у бік зменшення. Підписати петицію можна, скориставшись інструкцією.
Петицію про визнання Голодомору геноцидом було зареєстровано на сайті Бундестагу 29 квітня, збір підписів триватиме до 27 травня. Парламент Німеччини розглядає петиції, що набирають 50 тисяч підписів за місяць.
У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
Крім України, Голодомор визнали геноцидом 16 держав, серед яких Канада, Мексика, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія, США, а також більше 20 американських штатів.
Ще дев'ять країн, а також ПАРЄ і Європардламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.
Докладніше читайте в матеріалі Сергія Махуна "Чи готовий світ почути правду про Голодомор?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".