UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переважна більшість українців проти виборів під час війни – соцопитування

Цієї позиції дотримуються жителі усіх регіонів.

Попри те, що повноваження Верховної Ради України закінчуються цієї осені, а повноваження президента навесні 2024 року, більшість громадян України проти проведення виборів у час війни. Такі дані соціологічного дослідження опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

Згідно з результатами дослідження,  станом на жовтень 2023 року 81% опитаних респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни і зараз вони не на часі.

Тих, хто вважає,  вже мають проводитися попри війну – 16%.

При цьому проти проведення виборів під час війни виступають жителі більшості регіонів України. Найбільше сихиляються до думки про необхідність негайних виборів на сході – там таких 21%, а найменше на заході країни – на вибори під час війни там погоджуються 13%.

Читайте також: Для проведення виборів в Україні під час війни потрібно розв'язати п'ять проблем — Стефанчук

Опитування проведене впродовж 30 вересня-13 жовтня 2023 року Київським міжнародним інститутом соціології методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2007 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не потрапили мешканці тимчасово окупованих територій, а також  громадяни закордоном.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Очевидно, що організація і проведення парламентських виборів навіть після закінчення війни наразяться на низку серйозних викликів. Пов'язаних із діями ЦВК, уточненням реєстру виборців, формуванням комісій, розгортанням виборчої структури та політичної конкуренції, якою завжди характеризується виборча кампанія. Про це у статті "Війна і вибори. Яка перемога важливіша?" пише журналістка ZN.UA Інна Ведернікова