UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перемога Зеленського була підготовлена задовго до виборів у 2019 році — експерт

Володимир Зеленський отримав великий обсяг публічної влади і авторитету в Україні, навіть не маючи офіційної влади та не обіймаючи посад.

Представники влади 2014-2019 років втратили шанси на перемогу на виборах 2019 року в той момент, коли на українські екрани вийшов серіал "Слуга народу". Про це йдеться в статті "Дзеркала Тижня" "Деконструкція символічної влади".

В матеріалі політичного аналітика Олександра Солонька йдеться про причини нищівної перемоги Володимира Зеленського та партії "Слуга народу" у двох виборчих кампаніях, які повністю змінили розстановку сил в українській політиці. На думку автора статті, деякі представники політичного класу досі так і не зрозуміли справжніх причин перемоги Зеленського, які закладені у концепції символічної влади, сформульованій французьким соціологом П‘єром Бурдьє.

Володимир Зеленський отримав великий обсяг публічної влади і авторитету в Україні, навіть не маючи офіційної влади та не обіймаючи посад. Перемога на виборах виявилася суто технічним завданням, адже українці вже були готові вручити булаву президентові Голобородьку, образ якого виявився для них таким привабливим.

"Бо вони (представники колишньої влади - ред.) не могли займати ніяку іншу позицію до українців, окрім як референтну – підлаштовуватися в своїй риториці під настрої людей. А Зе ці настрої зміг часткового формувати, комбінуючи це із тим, щоб говорити те, що люди хотіли чути. Вплив цей особливо яскраво проявлявся під час парламентської кампанії, коли кандидатам в депутати на мажоритарних округах достатньо було вийти до людей і сказати їм, що вони мають за них голосувати, бо Зеленському потрібна лояльна Верховна Рада" - зазначає автор статті.

Докладніше читайте у статті Олександра Солонька "Деконструкція символічної влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".