Оцінки західних експертів і преси з приводу Зеленського часом діаметральні. Але всі єдині в одному: його перемога в першому турі - результат п'яти років президентства Порошенка, найнижчий в світі рівень довіри українського народу до влади - теж "заслуга" чинного президента. "Голосування було референдумом про Порошенка", - написала Мелінда Харинг на сторінках авторитетного американського журналу Foreign affairs. Що ж стосується "містера Зе", то хтось, як наприклад автор Bloomberg Леонід Бершидський, бачить в Зеленському "надію для реформаторів", грунтуючись на словах "фронтменів" про те, що актор може стати "тією надією, тією платформою, де люди з необхідною політичною волею могли б отримати повноваження", повіривши їхнім обіцянкам" і "поруч не стояти" із Зеленським, якщо з'явиться ризик впливу на нього Коломойського.
Про це в своїй статті для DT.UA пише Тетяна Силіна. За її словами, хтось порівнює "містера Зе" не тільки з італійським коміком, який став зіркою італійської політики Беппе Грілло, але і з Трампом, і з навіть зовсім не коміком - Макроном. Багато констатують, що світовий тренд приходу до влади комедіантів і нових популістів докотився і до України. Правда, незвичайність і ефективність кампанії українського комедіанта звернула на себе увагу практично всіх сторонніх спостерігачів.
А хтось просто впевнений, що "Зе" - це катастрофа для України. Відомий американський професор політології Олександр Мотиль вважає, що обрання Зеленського главою держави буде мати як мінімум кілька негайних руйнівних наслідків, тому українцям варто усвідомити, що очолювати Україну в умовах небезпечного сучасного світу - це не жарт. Ще в лютому вчений так аргументував свою переконаність в статті для Atlantic Council: "Олігархи скористаються недосвідченістю Зеленського і його нездатністю управляти складними урядовими структурами України, щоб повернутися до влади, і так само зроблять корупціонери всіх рівнів. ВВП України впаде, зросте тіньова економіка і безробіття, торгівля з Європою скоротиться, а "витік мізків" - в першу чергу за рахунок тієї ж молоді, що голосує за Зеленського, - прискориться ". Як вважає політолог, "реформи в цілому зупиняться - Зеленський і гадки не має про те, як змінюються суспільство, економіка і політика - він буде вивчати це ще протягом року або двох". "Російський президент Володимир Путін і його поплічники на непідконтрольних уряду територіях України будуть дуже задоволені прогресивним занепадом України через погане керівництво Зеленського. Путіна буде сильно спокушати напад, наприклад, на Маріуполь, чи не відразу після інавгурації коміка, - прогнозує О.Мотиль. Або ж Росія влаштує пропагандистський наступ, щоб зловити наївного Зеленського в пастку зобов'язань, рівнозначних відмові України від власного суверенітету". Так само цілком можливо, припускає американський експерт, "що результатом парламентських виборів восени стане такий склад Верховної Ради, при якому домовитися з будь-яких питань буде просто неможливо. А поєднання слабкого президента зі слабким парламентом лише посилить зовнішні і внутрішні виклики, які стоятимуть перед Україною "...
"Навіть в українській політиці, яка не відчуває нестачі в неймовірних історіях, такої неймовірної історії ще не було", - резюмує заочну дискусію західних ЗМІ автор німецької Die Zeit Сімоне Бруннер.
Детальніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".