UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перемога правлячої партії на виборах у Грузії закриває перспективу зміцнення україно-грузинських відносин – експерт

Головною проблемою українсько-грузинських відносин сьогодні є Міхеїл Саакашвілі, проти якого в Грузії відкриті кримінальні провадження.

Перемога правлячої партії "Грузинська мрія", на парламентських виборах в Грузії, що відбулись 8 жовтня, означає для Києва збереження україно-грузинських відносин на рівні "пасивного добросусідства", без значущих перспектив налагодити більш тісні контакти, пише в своїй статті для DT.UA оглядач Володимир Кравченко.

Як відзначає аналітик, з моменту перемоги "Грузинської мрії" на виборах 2012 року, Тбілісі nf Київ так і не знайшли один для одного значущого місця у своїй зовнішній політиці.

"Для Києва перемога "мрійників" означає збереження україно-грузинських відносин на рівні "пасивного добросусідства". Після перемоги "Грузинської мрії" на виборах 2012 р. тісні контакти керівництва двох країн пішли в минуле, а держави послабили політичне співробітництво. Ані Тбілісі, ані Київ так і не знайшли значущого місця один для одного в своїй політиці. Показово, що вже більше року в Грузії немає українського посла", – вказує він.

Кравченко також зазначає, що головною проблемою для українсько-грузинських відносин сьогодні є екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, проти якого в Грузії відкрито декілька кримінальних справ, і видачі якого від України вимагає грузинська сторона.

"Україна ж не тільки надала притулок М. Саакашвілі, але і дала йому громадянство та високу посаду. У Тбілісі ці кроки Києва викликали, м'яко кажучи, невдоволення. Грузинське керівництво дратувало і те, що М. Саакашвілі в якості голови Одеської обласної адміністрації не раз у своїх публічних виступах критикував нинішню грузинську владу і продовжує виступати з відеозверненнями до жителів Грузії", – резюмував автор.

Нагадаємо, 10 жовтня Центральна виборча комісія Грузії , повідомила про завершення підрахунку протоколів з усіх виборчих дільниць.

Згідно з оприлюдненими даними, правляча партія "Грузинська мрія – демократична Грузія" отримала 48,65% голосів. За засновану екс-президентом Грузії партію "Єдиний національний рух" проголосували 27,12% виборців. П'ятивідсотковий бар'єр також подолав блок "Альянс патріотів Грузії".

При цьому, за 150 місць у парламенті Грузії боролися 19 шість політичних партій і блоків.

77 місць в грузинському парламенті розподілять по пропорційній системі між партіями, які отримали понад 5% голосів виборців. 73 депутати обираються в мажоритарних округах.

Детальніше про політичні наслідки результатів парламентських виборів в Грузії читайте в статті Володимира Кравченка "Грузинська мрія" про контрольний пакет в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".