У війні на Сході України Євросоюз помилково дозволив собі надто м'яку позицію проти Росії і тим самим дозволив 3 знову використовувати насилля, як політичний інструмент.
Про це йдеться в статті німецького журналу Der Spiegel під назвою "Тріумф насилля". Видання пише, що через півроку війни складається враження, що всі сторони отримали те, що хотіли.
"Проєвропейськи налаштовані українці отримали доступ до Західної Європи, активісти Євромайдану поквиталися з попереднім режимом, а бойовики на Донбасі – отримали автономію, яка дозволяє Росії зберегти вплив на регіон", - йдеться в статті.
Однак це не кінець конфлікту, оскільки Володимир Путін силою "вибив" з ЄС поступки щодо відстрочки економічної частини угоди про асоціацію з Україною.
"А в Москві ці поступки не дуже хвалили. Відповідальний міністр виставив Заходу нові вимоги і заявив у присутності Путіна, що Росія не може довіряти Західній Європі. Путін продовжить тиск на Захід, тому що знає, що в ЄС немає єдиної позиції", - йдеться в статті.
Що з стосується закону про особливий статус захоплених терористами територій Донбасу, то в ньому дуже багато прогалин. Der Spiegel зауважує, що в документі не вказано, яка саме територія матиме автономію. Крім того він передбачає, що особливий статус почне діяти, "щойно українську територію залишить останній російський солдат".
"Але хто це проконтролює? До того ж самі терористи байдуже ставляться до документу і продовжують далі воювати. А російська пропаганда продовжує публікувати істеричні репортажі зі Східної України так, наче ніякого перемир'я не існує. В цей же час, бойовики нападають на аеропорт Донецька. Для чого він їм? Для того, щоб Росія розмістила на ньому свої літаки?", - пише видання.
Der Spiegel цитує слова міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який після анексії Криму звинуватив Захід в тому, що він зайняв слабку позицію. Це дозволило Путіну знову зробити насилля політичним інструментом, який дозволяє Кремлю досягати поставлені цілі.
А дії Києва, узгоджені із Заходом, "лише заморожують конфлікт", який може вибухнути в будь-який момент, якщо цього захоче Кремль.
Тим часом ОБСЄ вже відправила стежити за "перемир'ям" на Донбасі 80 спостерігачів. В РНБО у свою чергу, підкреслили, що Меморандум повинен виконуватися обома сторонами. І поки бойовики порушують перемир'я - головний пункт Мінського меморандуму - це унеможливлює выконання інших домовленостей, в тому числі, відведення військ. !zn