Печерський суд залишив без розгляду клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України Петрові Порошенку. Відповідне рішення суддя Сергій Вовк оголосив у ході засідання в середу, 7 липня.
Прокуратура просила особисте зобов'язання для Порошенка, щоб забрати у нього закордонні паспорта, обмежити його в пересуванні і зобов'язати з'являтися за викликом до прокуратури і Державного бюро розслідувань.
«Клопотання слідчого про запобіжний захід щодо Порошенка Петра Олексійовича залишити без задоволення», - оголосив суддя Вовк резолютивну частину рішення без уточнення мотивації.
У той же час, на засіданні прокурор заявляв, що обирати запобіжний захід Порошенку вже немає необхідності, так як досудове розслідування завершено, передають «Букви».
Захист, у свою чергу, вказав на наявність великої кількості помилок у документах прокуратури, що, на думку адвокатів, може свідчити про фальсифікацію справи.
Адвокати Порошенка також наполягали на допиті свідка Олександра Корецького, керівника слідчої групи ДБР. Захист заявив, що слідчий був готовий свідчити про тиск керівництва ДБР на підлеглих, які розслідують справи щодо експрезидента.
Після засідання Порошенко виступив перед своїми прихильниками, які прийшли підтримати його і проводили мітинг під стінами Печерського суду.
Це було вже третє засідання Печерського суду, на якому розглядалося клопотання прокуратури щодо Порошенка.
Нагадаємо, вранці 10 червня Петро Порошенко прийшов на допит до ДБР, де його мали допитувати у справі про прослуховування міжнародних переговорів з його участю. У бюро заявили, що нібито повідомили про підозру Порошенку.
Про те, що ДБР готується вручити Петру Порошенку підозру за фактом можливого незаконного призначення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка, заявляв ще колишній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба в грудні минулого року.
Запобіжний захід Порошенко почали обирати 18 червня. Офіс генпрокурора збирався просити суд взяти п'ятого президента під варту з правом внесення 10 млн гривень застави. Однак потім запитуваний запобіжний захід пом'якшили до особистого зобов'язання.
Розглядає клопотання скандально відомий суддя Печерського суду Сергій Вовк. У 2012 році він засудив Юрія Луценка до чотирьох років позбавлення волі. ЄСПЛ визнав вирок політично вмотивованим.
У 2015 році Верховна Рада дала дозвіл на арешт Вовка за підозрою у винесенні завідомо неправосудного рішення, а Вища рада правосуддя відсторонила його від посади. Проте вже наступного року одіозний суддя повернувся до роботи в Печерському суді.
У грудні 2019 року Вовк відправив військовослужбовця Сил спецоперацій Андрія Антоненка і дитячого кардіохірурга Юлію Кузьменко до СІЗО, а військового медика Яну Дугарь під домашній арешт. Суддя проігнорував представлені адвокатами факти, що свідчать про їх непричетність до вбивства журналіста Павла Шеремета.