ПЦУ претендуватиме - вже претендує на пріоритетне право користуватися державною власністю. Причому храми-музеї (та й лаври теж) - це тільки вишенька на торті. Адже є ще храми при різноманітних державних установах - лікарнях, військових частинах, в'язницях, крематоріях. І у ПЦУ свій шанс постараються не упустити, - не для цього УПЦ КП так билася за Томос і так старанно відлякувала потенційних конкурентів.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Катерина Щоткіна. На її думку, публіку турбує не стільки переділ державного майна, скільки "нематеріальні" питання: чим саме церква буде розплачуватися за всі ті блага, якими її обсипле влада?
"Хочете вірте, хочете ні - але нічим. Не тому, що не схоче, стане в позу тощо. А тому, що у неї просто немає того, що потрібно українській владі. У РПЦ є те, що потрібно Кремлю. А у ПЦУ немає того, що потрібно Банковій, - зазначає оглядач. - Не шукайте десять відмінностей між ПЦУ і РПЦ. Поки ви не знайдете, принаймні, їх так багато. У ПЦУ - колишньої УПЦ КП - з політичною проповіддю справи йдуть не краще, ніж у РПЦ/УПЦ МП. Але Україна, як вірно помітив один з її президентів, - не Росія. Саме тому у ПЦУ, незважаючи на внутрішню схильність до одержавлення, немає шансів стати клоном РПЦ".
Детальніше про небезпеку одержавлення ПЦУ читайте в статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".