Верховна Рада призначила Павла Рябікіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості України. Таке рішення підтримали 237 депутатів.
Фракції голосували так:
- "Слуга народу" - 197 "за";
- ОПЗЖ - 0 "за";
- "Європейська солідарність" – 0 "за";
- "Батьківщина" - 0 "за";
- "За майбутнє" – 14 "за";
- "Голос" - 0 "за";
- "Довіра" - 19 "за";
- позафракційні - 7 "за".
Зазначимо, що Павло Рябікін обійняв посаду без приставки віцепрем'єр, яку разом з портфелем міністра втратив попередній очільник Мінстратегпрому Олег Уруський.
Виступаючи в Раді Рябікін заявив, що за час існування Мінстратегпрому зроблені великі кроки щодо формування політики у цій сфері, але відсутня достатня нормативна база та підзаконні акти, "над якими нам з вами, разом, якщо буде ваша воля, належить працювати". Він заявив створення, що Міністерства стратегічних галузей промисловості дало поштовх діалогу між Міноборони та Генштабом та виробниками продукції оборонного призначення.
"На моє глибоке переконання, всі учасники цього процесу мають працювати, як єдиний, чіткий та злагоджений механізм, без жодних похибок. Ми маємо підвищити ефективну взаємодію, координацію та контроль за діяльністю державних замовників та виробників з метою повного та безумовного виконання державного оборонного замовлення. Пріоритетом для мене буде забезпечення оборонним замовлення саме вітчизняних виробників, незалежно від форми власності. Головне якісне, сучасне, високотехнологічне озброєння та військова техніка для нашої армії", - заявив Рябікін.
В контексті подальшого розвитку ОПК держави, він вважає актуальним та своєчасним прийняття Радою закону про особливості реформування оборонно промислового комплексу.
"Українська оборонка має компетенції в космічному ракетобудуванні, авіаційній та бронетанковій техніці, двигунобудуванні високоточному озброєнні та радіоелектронній техніці. Переконаний, що для збереження розвитку наявного потенціалу нашої промисловості ми маємо оперативно і водночас в край виважено та обережно проводити заходи реструктуризації та корпоратизації підприємств ОПК України. І Мінстратегпром має стати координатором цього процесу", - додав Рябікін.
Одним з пріоритетом він назвав розвиток та підтримку внутрішнього виробника конкурентоспроможної продукції. Акцент - створення замкнених циклів розробки та виробництво готових зразків озброєння та військової техніки.
У 2005-2006 роках Рябікін був заступником міністра транспорту та зв’язку. З 2009 по 2010 рік він був послом України в Данії. У 2014-2015 роках Рябікін обіймав посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації. Однак у вересні 2015 року Віталій Кличко звільнив Рябікіна з посади заступника голови КМДА з особистих причин.
У березні 2017 році Кабінет міністрів призначив Павла Рябікіна очільником Міжнародного аеропорту «Бориспіль».
Також повідомлялося про те, що в січні минулого року Рябікін отримав ділянку в охоронній історико-культурній зоні столиці. Землю під двоповерховим будинком передали йому в оренду на п'ять років. Таке рішення з другої спроби депутати прийняли 12 грудня 2019 року.
Крім того, журналісти Bihus.info повідомляли, що кооператив «Совські ставки», який контролює Павло Рябікін, планував забудувати Жуків острів в Києві. На ділянці, де заборонено будувати приватні житлові будинки, хочуть побудувати два палаци з власними причалами і закриту базу відпочинку.
За даними ZN.UA, замість Рябікіна головою митниці президент Володимир Зеленський хоче призначити В’ячеслава Демченка. Останній до вчорашнього дня обіймав посаду начальника Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України.
За рік «служіння» українському народу Мінстратгепром так і не виправдав очікувань. Чим же займалося відомство весь цей час і чому не виконало своїх основних завдань читайте у статті Дмитра Менделєєва «Мінстратегпровал».