Парламентська Асамблея Ради Європи у середу ввечері, 25 січня, проголосувала за резолюцію "Функціонування демократичних інститутів в Україні".
Документ підтримали 106 зі 126 присутніх у залі депутатів ПАРЄ, 11 проголосували проти, ще дев'ять – утрималися, повідомив член української делегації, віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський на своїй сторінці у Facebook.
Проросійські депутати не змогли включити до тексту резолюції поправки, які б знімали з РФ відповідальність за збройну агресію в Донбасі, а також посилювали б агентів впливу Кремля в Україні. Поправки, які засуджують заборону діяльності Комуністичної партії України, а також передбачають заміну засудження російської агресії в Донбасі на термін "громадянська війна" не були прийняті.
Голова української делегації Володимир Ар'єв назвав остаточний варіант резолюції збалансованим.
"Відзначено прогрес у реформах, є критика за корупцію. Але головне, що наша делегація продемонструвала єдність, коли відбивала атаки "друзів", які хотіли запхнути в текст представництво окупованих територій у Верховній Раді, а також скасування декомунізації", – зазначив Ар'єв.
У той же час, резолюція містить рекомендацію Україні внести зміни до Конституції про "особливий статус" Донбасу.
"Але це м'яке формулювання, не імператив, тому нічого особливо страшного немає", – зазначив голова української делегації.
Цю інформацію також підтвердили члени української делегації в ПАРЄ Борислав Береза й Олексій Гончаренко.
Раніше повідомлялося, ПАРЄ не підтримала включення до проекту резолюції по Україні норми про необхідність проведення виборів до Верховної Ради на окупованих районах Донецької та Луганської областей.
Перед цим прокремлівські депутати в ПАРЄ зареєстрували поправки до звіту моніторингової комісії щодо стану демократичних інституцій в Україні, в яких пропонується, серед іншого, замінити згадки про російську агресію формулюванням "громадянська війна".