Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи, прийнята у вівторок, 24 квітня, фактично покладає відповідальність за ситуацію в ОРДЛО на Росію, заявив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв. Він нагадав, що згідно з текстом резолюції, РФ тимчасово здійснює "ефективний контроль над частиною Донецької і Луганської областей, тобто фактично окупувала їх.
"З України знімається відповідальність за всі злочини, здійснені на підконтрольних територіях. Відповідальною стає Росія", - написав Ар'єв на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок.
Політик підкреслив, що згідно з нормами міжнародного права, РФ також несе відповідальність за управлінські рішення, гуманітарне та соціальне забезпечення жителів окупованих територій. І претензії до України про їх неналежне забезпечення стають безпідставними.
"Речі не просто названі своїми іменами, але і з зазначенням безпосередньо відповідального за все, що відбувається в ОРДЛО. Ім'я відповідального – Російська Федерація. Звідси ще один висновок. Головний. Ніякої "громадянської війни" в Україні немає. Є окупація. Розмови закінчені. Факт зафіксовано в документі", - підсумував Ар'єв.
Член української делегації Борислав Береза, у свою чергу, пояснив, що термін "ефективний контроль" передбачено Європейською Конвенцією з прав людини.
"Слово effective в даному випадку перекладається як "дійсний". Тому резолюція визнає, що... Росія дійсно контролюють цю територію. Росія - це окупант", - уточнив депутат.
Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко висловила впевненість, що резолюція ПАРЄ в майбутньому стане ще одніим юридичним аргументом для притягнення сьогоднішнього кремлівського керівництва до кримінальної відповідальності.
"Кожна фіксація Росії-окупанта в міжнародних документах наближає її керівників - авторів авантюри з Кримом і Донбасом – до Гааги", - написала політик на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомлялося, 24 квітня ПАРЄ проголосувала за резолюцію, якою фактично визнається окупація частини Донецької та Луганської областей Росією.
Депутати ПАРЄ майже одноголосно підтримали дві поправки української делегації про те, що непідконтрольні уряду райони Донецької та Луганської областей знаходяться під ефективним контролем" РФ.
Згідно з доповіддю, покладеною в основу резолюції, ПАРЄ рекомендує Україні докладати подальших зусиль з покращення умов для громадян, які використовують контрольно-пропускні пункти (КПВВ) між вільною та окупованою частинами Донецької та Луганської областей.
Крім того, ПАРЄ закликала офіційний Київ докладати зусилля для забезпечення належного функціонування судів, переведених з непідконтрольних територій.