3 більшістю голосів прийняла резолюцію про гуманітарну ситуацію в Україні та біженців.
З 155 депутатів, присутніх у залі, 140 проголосували "за" і лише 7 - "проти". Проти резолюції виступили російські депутати.
Текст був істотно змінений під час розгляду, до нього додали кілька норм з жорсткою критикою РФ, після чого документ перетворився з суто гуманітарного у такий, що описує подробиці конфлікту і стверджує вину Російської Федерації за його ескалацію.
Зокрема, ПАРЄ закликала Росію не фінансувати бойовиків в Україні. Дана норма закликає РФ "утриматися від дестабілізації України, а також від фінансування і військової підтримки незаконних збройних груп" (У проміжній версії резолюції йшлося також про фінансування тероризму, але згодом цей пункт прибрали).
ПАРЄ відмовилася визнавати путінські конвої з гуманітарною допомогою. Після дискусій був істотно змінений параграф про "так звані гуманітарні конвої".
Як стверджує ПАРЄ, вторгнення автомобілів із невідомими вантажами на територію України з боку Росії та за підтримки російської влади порушують міжнародне право, і насправді ці вантажівки не є гуманітарними конвоями.
Крім цього, предметом для дискусії стали також кілька норм, які підтверджують незаконність анексії Криму Російською Федерацією. Росіяни пропонували видалити пропозиції з тексту резолюції, але жодна така пропозиція не була підтримана Асамблеєю.
Окремою нормою резолюція закликає Росію звільнити народного депутата Надію Савченко, а також всіх інших "в'язнів війни". Рішення ПАРЄ стверджує, що всі вони "незаконно утримуються у в'язницях РФ".
Більшість пропозицій, внесених РФ, набирало близько 20 голосів або навіть менше - вочевидь, переважну частку їх підтримки формували російські депутати.
Важливо розуміти, що резолюція ПАРЄ має лише рекомендаційний характер.
Раніше повідомлялося, що Росія маневрує в ПАРЄ з питання звільнення Савченко.