UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парубій оголосив про припинення децентралізації в Україні

Нашій країні довелося піти на це через Росію.

Реформа децентралізації влади зараз фактично припинена з незалежних від України зовнішніх обставин – зриву Росією Мінських домовленостей і, відповідно, неможливості реалізації особливостей здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської області.

Про це заявив під час прямого ефіру на телеканалі ICTV спікер Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє "Укрінформ".

"Це правда, ми стали заручниками зовнішніх обставин щодо внутрішнього реформування. І, за великим рахунком, ми призупинили реформу децентралізації, яка для України необхідна не менше, ніж реформа судоустрою... Ситуація, яка не залежить від України, гальмує реформування самої України", – сказав Парубій.

Він пояснив, що у законопроекті по децентралізації міститься пункт про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської області, який, однак, поки що не може бути втілений через невиконання Мінських домовленостей Росією і її маріонетками в Донбасі. Щоденні обстріл сил АТО і втрати українських воїнів не дозволяють просуватися далі в імплементації інших пунктів мирних угод.

"Фактично українська глобальна реформа стала заручником волі Путіна. Якщо б було можливо юридично, то для нас було б ідеально той пункт (про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області – ред.) виділити, прийняти зміни децентралізації. А той пункт мав би чекати свого часу, коли ми разом з усім вільним світом змусимо Путіна виконати хоча б перший пункт Мінських угод", – зазначив Парубій.

Нагадаємо, що перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявляла, що Україна виконала зобов'язання, передбачені Мінськими угодами, в частині надання особливого статусу Донбасу. Закон про особливий статус Донбасу не може вступити в силу до тих пір, поки на окупованих територіях знаходяться російські війська, техніка і найголовніше - кожен день стріляють. Ще не відпущені заручники, а місія ОБСЄ не має доступу на всю окуповану територію, підкреслювала вона.

Зазначимо, що згідно з Мінськими домовленостями, надання Донбасу "особливого статусу" передбачається за допомогою ухвалення змін до Конституції. У запропонованому президентом Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (Як повідомляло DT.UA, сьогодні прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. За інформацією джерел, Москва готова піти на відстрочення конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови).

Раніше повідомлялося, що лише 21% українців підтримують внесення до Конституції положення про те, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом", тоді як 49,1% виступають проти.