Партія "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Блок Петра Порошенка "Солідарність", ВО "Батьківщина", "Честь і сила" і "Громадянська позиція"долають 5% -й бар'єр на парламентських виборах. Про це свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень ім.Яременко і Соціологічної групи "Рейтинг".
Так, згідно з соцдослідженням, серед усіх опитаних за партію "Слуга народу" готові проголосувати 39,9% (серед тих, хто визначився, і буде голосувати), за "Опозиційну платформу - За життя" - 10,9%, "Блок Петра Порошенка "Солідарність" - 10,6%, ВО "Батьківщина" - 9,1%.
За партію "Честь і сила" Ігоря Смешка проголосували б 5,1% тих, хто визначився, за "Громадянську позицію" - 5,0%. В той же час не проходять "Опозиційний блок - Партія миру і розвитку" - 3,5%, Радикальна партія Олега Ляшка - 3,3%, ВО "Свобода" - 2,4% і об'єднання "Самопоміч" - 2,0%.
Партія Святослава Вакарчука набрала б 0,9% тих, хто визначився (0,7% голосів опитаних). Всі інші представлені в опитуванні партії набрали б менше 0,5% голосів виборців.
На питання "За яку партію ви б проголосували, якщо тієї, яку ви вибрали, якби не було в списку" 9,4% респондентів відповіли, що за "Слугу народу", 4,5% - за "Опозиційну платформу – За життя" і партію "Сила і честь", по 4,4% - за ВО "Батьківщина" та "Громадянську позицію", 4,2% - за "Опозиційний блок – Партія миру і розвитку", 3,4% - за Радикальну партію Олега Ляшка, 2,6% - за об'єднання "Самопоміч", 2,5% - за партію Святослава Вакарчука, 2,2% - за "БПП "Солідарність". За інші партії проголосували б менше 2% виборців.
При цьому 49,3% опитаних сказали, що точно готові брати участь в парламентських виборах, якби вони проходили в найближчу неділю, 29,9% - скоріше так, 8,8% опитаних точно б не брали в них участь і 5,5 % - скоріше немає. А 6,4% респондентів вагалися з відповіддю на питання.
Верховна Рада затвердила датою інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського 20 травня. В такому випадку він зможе розпустити Верховну Раду та призначити позачергові вибори до парламенту.
Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці.Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.
Оглядач підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.
Конструктором оригінального "капкана для Ради" джерела називають Андрія Богдана – особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського і головного юридичного радника штабу Зеленського.
Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".