Народні депутати Арсен Аваков ("Батьківщина") і Вілен Шатворян (Партія регіонів) подали до парламенту проект постанови № 2254а про визнання масових вбивст вірмен у 1915-1922 роках в Османській імперії геноцидом вірменського народу. Днем пам'яті жертв геноциду вірменського народу запропоновано встановити 24 квітня. Про це на своїй сторінці в Facebook написав Аваков.
У пояснювальній записці до проекту постанови йдеться про те, що геноцид вірменського народу, запланований з метою його знищення та здійснений у 1915-1922 роках в Османській імперії младотурецким урядом, відповідно до міжнародного права визначається як злочин проти людства.
"Український народ не повинен залишатися осторонь цього питання. Для вірменської діаспори, яка проживає в Україні, багатовікові культурно-історичні зв'язки, які сходять до епохи Київської Русі, тематика геноциду та питання його визнання залишаються проблемами виняткового значення", - зазначають автори документа.
Факт геноциду вірменського народу визнаний багатьма державами. Першим це в 1965 році зробив Уругвай, за прикладом якого пішли Росія, Франція, Італія, Німеччина, Голландія, Бельгія, Польща, Литва, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Греція, Кіпр, Ліван, Канада, Венесуела, Аргентина і більшість штатів США. Геноцид вірмен визнали також Ватикан, Європейський парламент, Всесвітня рада церков.
Питання визнання геноциду є одним з головних перешкод у нормалізації відносин між Вірменією і Туреччиною. Маючи спільний кордон протяжністю 330 кілометрів, Вірменія і Туреччина досі не встановили дипломатичних відносин, а вірмено-турецький кордон закритий з 1993 року за ініціативою офіційної Анкари.
Туреччина традиційно відкидає звинувачення в геноциді вірмен і вкрай болісно реагує на критику з боку Заходу з цього питання. !zn
Читайте також:
Турки почали демонтаж пам'ятника своєї дружби з вірменами