UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент сьомий день розглядає законопроект про державну мову

Жодної правки парламентарії так і не затвердили.

Верховна Рада в четвер, 21 березня, продовжить розгляд поправок до законопроекту про державну мову. На порядку денному парламенту вже сьомий день поспіль значиться тільки один законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної.

Народні депутати почали розглядати проект закону 28 лютого, проте до поправок перейшли тільки на наступному пленарному тижні, тобто з 12 березня. Протягом п'яти пленарних днів депутати встигли опрацювати 825 поправок з 2062. Жодній з них депутати так і не прийняли, оскільки в сесійній залі присутні менше 100 депутатів.

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної було прийнято у першому читанні 4 жовтня 2018 року. 28 лютого Рада приступила до розгляду законопроекту у другому читанні, але не розглянула жодну з поправок.

Згідно із законопроектом, громадяни України мають володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, зобов'язана забезпечити можливості для цього. Знання державної мови стане обов'язковою умовою для отримання українського громадянства українцями. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.

Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".