Нижня палата парламенту Франції (Національні збори) ратифікувала 3 між Україною і Євросоюзом, повідомив в четвер посол України у Франції Олег Шамшур у своєму Twitter.
"Вітаю ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Національними зборами Франції", - написав посол.
При цьому для завершення процесу ратифікації угоди необхідно, щоб закон підписав президент, а ратифікаційні грамоти були отримані в Брюсселі.
Верхня палата Франції (Сенат) ратифікувала угоду з Україною ще в травні.
На даний момент повністю завершили процес ратифікації угоди з Україною 20 з 28 країн: Болгарія, Великобританія, Угорщина, Данія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Фінляндія, Хорватія, Швеція, Естонія, Іспанія, Німеччина, Словенія і сама Україна.
До недавнього часу інша велика країна ЄС, Італія, залишалася однією з чотирьох країн, що так і не почали ратифікацію угоди про асоціацію з Україною.
Взагалі не починали процес ратифікації в Греції, Австрії та на Кіпрі. Експерти пов'язують це з тим, що саме в цих країнах поширене одне з найбільших російських лобі в Європі. Дані країни є залежними від російського ринку і газу.
Тим не менш, 11 червня нижня палата італійського парламенту все-таки ратифікувала угоду. Пізніше ZN.UA стало відомо, що у парламенті Італії виникла гаряча дискусія між депутатами партії Берлусконі (близький друг президента РФ Володимира Путіна - ред.) і українськими дипломатами.