UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пандемія надала Україні вікно можливостей для впровадження очікуваних змін — Кислиця

За словами постійного представника України при ООН, будь-яка криза - слушний випадок побудувати виграшну стратегію на майбутнє.

Президент і міністр закордонних справ поставили перед українськими дипломатами за кордоном складну, але реальну задачу: не тільки утримати, але і наростити наші позиції за підсумками особливого періоду, оскільки будь-яка криза - слушний випадок побудувати виграшну стратегію. Про це у своїй статті "Пандемія міжнародних відносин"пише постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

"Втримати - це не дати використати пандемію для політичних маніпуляцій. Розмова про повернення до взаємодії з Росією як із нормальним членом міжнародної спільноти стане можливою лише тоді, коли вона почне виконувати взяті на себе зобов'язання. Це насамперед забезпечення сталого припинення вогню в Донбасі, виведення російського війська з української території, передача Україні контролю за частиною українсько-російського кордону, а також припинення окупації Криму", - пише автор.

За його словами, поки цього не станеться, всі існуючі міжнародні політико-дипломатичні засоби впливу на Москву будуть зберігатися і посилюватися.

"Інший аспект - скористатися вікном можливостей. Поступальний розвиток України як держави і суспільства не може зводитися виключно до завдань боротьби з пандемією, попри всю її серйозність. Не тільки українська влада, а й такі стовпи ринкової економіки як Франція, Німеччина, США вдаються до радикальних, водночас - тимчасових заходів. І хоча життя в близькій перспективі не буде легким, зараз настають ідеальні часи для впровадження давно очікуваних змін. Дипломатична служба має прагматично працювати над залученням необхідних для цього зовнішніх ресурсів і кращих практик", - зазначає Кислиця.

Наголошується, що по лінії ООН у найближчій перспективі Україна буде працювати над реалізацією плану гуманітарного реагування в боротьбі проти COVID-19; залученням потенціалу ООН до проведення внутрішніх реформ, зокрема її практичному участь у IV Міжнародній конференції з питань реформ, запланованої на липень в Литві; а також розробкою стратегії відновлення Донбасу.

"Коли на Сході припиниться війна, ООН і наші міжнародні партнери повинні мати проектне розуміння потреб України", - впевнений постійний представник України при ООН.

Зараз для України головне - не повторювати помилок минулого, щоб не стати заручниками прийняття бажаного за дійсне.

Читайте також: Кислиця назвав умови послаблення чи скасування санкцій проти Росії

Що в умовах глобальної коронакризи намагається зробити ООН? Чи планує реформуватися ця міжнародна організація? Як має діяти Україна, щоб не втратити досягнуте? Про це читайте в статті Сергія Кислиці "Пандемія міжнародних відносин" ZN.UA.