Парламентська асамблея ОБСЄ на сесії у середу, 11 липня, прийняла Берлінську декларацію, яка містить резолюцію української делегації "Триваючі порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь", повідомив голова української делегації у ПА ОБСЄ народний депутат Артур Герасимов ("Блок Петра Порошенка").
Проект резолюції внесла українська делегація, документ підписали парламентарі Грузії, Литви, Латвії, Естонії Канади, США, Швеції, Іспанії, Португалії та інших країн.
У резолюції міститься заклик до негайного звільнення Росією політв'язнів, незаконно затриманих в анексованому Криму.
"Негайно звільнити українських політв'язнів Олега Сєнцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Ремзі Маметова, Сейрана Селієва, Володимира Балуха, Олександра Костенка, Мусліма Алієва, Емір-Усеїна Куку, Вадима Сірика, Арсена Джаппарова, Рефата Алімова та інших українських громадян, які були незаконно затримані та ув'язнені по сфабрикованих справах представниками окупаційної влади у Криму", - цитує документ прес-служба "БПП".
Крім того, документ містить наступні положення:
- підтверджує повагу до суверенітету та територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, включно з АР Крим та містом Севастополь;
- засуджує незаконну окупація Росією півострова, а також закликає РФ припинити його анексію;
- вчергове закликає РФ припинити агресію проти України і повністю виконувати власні зобов'язання відповідно до Статуту ООН, Ґельсінського заключного акту й інших норм і принципів міжнародного права, принципів і обов'язків у межах ОБСЄ;
- засуджує дискримінацію окупаційною "владою" мешканців анексованого Криму, зокрема кримських татар, українців і осіб, які належать до інших етнічних і релігійних груп;
- засуджує протиправне встановлення окупантом в Криму законів, юрисдикції і адміністрації і вимагає, щоб РФ виконувала власні зобов'язання в царині міжнародного права по відношенню до виконання законів, які діяли на півострові до його анексії.
Нагадаємо, 19 грудня минулого року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.
У квітні Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві своїх інтересів.
Також серед вимог відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.
Про роботу моніторингової місії ООН у Криму та Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаніка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".