У Парламентській асамблеї НАТО заявили про готовність до співпраці зі сформованою після позачергових виборів Верховною Радою України. Як сказала на пресконференції спостерігачів у Києві очільниця делегації ПА НАТО Маделен Мун, Україні продовжать надавати допомогу щодо євроінтеграції.
Своєю чергою голова делегації Європарламенту Девід Макаллістер також заявив, що Євросоюз допомагатиме Україні протистояти зовнішнім загрозам. За його словами, останніми роками Європейський парламент допомагав Верховній Раді у розвитку можливостей, медіації та діалогу. Він висловив надію, що Рада нового скликання працюватиме над "будівництвом національного консенсусу та реформуванням".
"Європарламент зацікавлений у подальшій співпраці з Радою", - заявив також Макаллістер.
Нагадаємо, в Україні відбулися дострокові вибори у Верховну Раду. Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення, тобто не пізніше 5 серпня. До 10 серпня підсумки виборів оголосять офіційно.
Згідно з Конституцією, новообрана Верховна Рада повинна зібратися на своє перше засідання протягом 30 днів з моменту оприлюднення результатів виборів. Останній можливий день, коли повинен зібратися на засідання новий парламент – 9 вересня 2019 року.
На даний момент оброблено понад 70% протоколів. Згідно з результатами голосування в багатомандатному виборчому окрузі, у Верховну Раду проходять п'ять партій: "Слуга народу" (42,68%), "Опозиційна платформа – За життя" – 13,04%, "Європейська солідарність" – 8,41%, ВО "Батьківщина" – 8,03% і "Голос" – 6,17%.
Слідкуйте за перебігом подій у спецтемі "Дострокові вибори до Верховної Ради".