UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оцінка українцями «харківських угод» за рік значно погіршилася

Українці схильні давати все більш негативну оцінку «харківським угодам», за якими перебування Чорноморського флоту РФ на території Україні продовжувалося на 25 років в обмін на знижку на газ. Про це свідчать дані березневого опитування компанії Research&Branding Group.

На сьогодні ставлення українців до підписання у квітні 2010 року в Харкові угод неоднозначне: 38% опитаних ставляться до цього в цілому позитивно, тоді як 31% дотримується протилежної точки зору. У квітні минулого року в цілому позитивно їх оцінювали 58%, негативно - 26%.

У регіональному розрізі найбільш позитивно до підписання «харківських угод» ставляться більш половини жителів Південного Сходу (55%), тоді як негативне ставлення до цього переважає у 52% мешканців Західної України.

На сьогоднішній день 40% українців оцінюють характер підписаних рік тому «харківських угод» як переважно поступки з боку України, тоді як 30% опитаних оцінюють їх як взаємовигідні для обох сторін. Рік тому поступками України угоди називали 31% опитаних, вважали взаємовигідними - 45%. Поступками Росії домовленості вважають 4% (рік тому - 5%).

На сьогодні значна частина українців вважає що політично (44%), економічно (44%) і в цілому (42%) від підписаних рік тому «харківських угод» виграла Росія.

І лише 2% впевнені, що від «харківських угод» в цілому виграла Україна (рік тому таких було 8%).

Чергова хвиля досліджень громадської думки населення України з питань українсько-російських відносин і річниці підписання «харківських угод» проводилася компанією Research&Branding Group у період з 20 по 31 березня 2011 року методом особистого інтерв'ю. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає +-2,2%.