UA / RU
Підтримати ZN.ua

Отруєння Навального: США запровадили нові санкції проти причетних 

Зокрема, під нові обмеження потрапили оперативники ФСБ.

Мінфін США націлився на осіб, причетних до отруєння російського опозиціонера Алєксєя Навального. Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США продовжує вживати заходів для притягнення уряду Росії до відповідальності, запровадивши нові обмеження проти осіб, причетних до отруєння Навального. Про це повідомляється на сайті Мінфіну США.

"Сьогодні ми нагадуємо Владіміру Путіну і його режиму, що є наслідки не тільки за ведення жорстокої і неспровокованої війни проти України, а й за порушення прав російського народу. Замах на вбивство Олексія Навального у 2020 році демонструє зневагу Кремля до прав людини, і ми продовжимо використовувати наявні в нашому розпорядженні повноваження, щоб притягнути до відповідальності кремлівських катів", - заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

США запровадили нові обмеження проти Алєксєя Алєксандрова, Константіна Кудрявцева, Івана Осіпова і Владіміра Паняєва, які брали участь в отруєнні Навального.

Читайте також: Навальний запропонував повернути Україні Крим та перетворити РФ на парламентську республіку
 

Алєксандров, Кудрявцев, Осіпов і Паняєв були включені до списку відповідно до “Закону Магнітського” від 2012 року за те, що діяли як агенти або від імені особи у справі, пов'язаній з позасудовими вбивствами, тортурами або іншими грубими порушеннями міжнародно визнаних прав людини, вчиненими проти осіб, які намагалися викрити незаконну діяльність, здійснювану посадовими особами уряду РФ.

Повідомляється, що більшість причетних до отруєння Навального, працювали в Інституті криміналістики ФСБ або співпрацювали з ним - підрозділі ФСБ, який був заснований при Комітеті державної безпеки (КДБ). 

Алєксандров - оперативник Інституту криміналістики ФСБ, який є одним з головних виконавців отруєння Навального. Він також стежив за Нікітою Ісаєвим, ще одним російським антикорупційним активістом, до того, як Ісаєв загинув у Росії у 2019 році.

Кудрявцев - ще один оперативник Інституту криміналістики ФСБ, який, був частиною групи, причетної до отруєння Навального. Кудрявцев зізнався у своїй участі в зачистці після отруєння. За повідомленнями, Кудрявцев також брав участь у стеженні за російським опозиціонером Владіміром Кара-Мурзою.

Читайте також: Російській опозиції не вдається об'єднатися проти Путіна на тлі протистояння Навального та Ходорковського – FT

Осіпов - співробітник Інституту криміналістики ФСБ, якого вважають одним із головних виконавців отруєння Навального.

Паняєв - оперативник ФСБ, який, за повідомленнями, неодноразово стежив за Навальним до нападу.  

Алєксандров, Кудрявцев, Осіпов і Паняєв були внесені до списку 20 серпня 2021 року. Нові рішення доповнюються оголошенням Державного департаменту США про запровадження візових обмежень проти Алєксандрова, Кудрявцева, Осіпова та Панаєва відповідно до розділу 7031(c) Закону про асигнування Державного департаменту США на закордонні операції та пов'язані з ними програми за їхню причетність до грубого порушення прав людини. Александрову, Кудрявцеву, Осипову, Панаєву та їхнім найближчим родичам заборонено в'їзд до Сполучених Штатів.

Згідно з новими обмеженнями, усе майно та частки в майні вищевказаних осіб, яке знаходиться в США або у володінні чи під контролем американських громадян, блокується. Усі транзакції з цими фігурантами у США та за участю американських громадян заборонені.

Читайте також: Московський суд засудив Навального до 19 років колонії за звинуваченням в екстремізмі

Навальний у серпні 2020 року знепритомнів на борту літака рейсом із Томська до Москви. Згодом його вивезли на лікування в клініку "Шаріте" у Німеччині, де він проходив реабілітацію після того, як російські спецслужби отруїли його речовиною "Новачок". 17 січня 2021 року Навальний повернувся в Росію. 

Журналісти різних видань публікували розслідування, де стверджувалося, що отруєння намагалися організувати агенти ФСБ РФ. Як тільки Навальний повернувся до Росії, його одразу затримали та відправили до колонії.

Видання Politico назвало Навального одним із претендентів на крісло президента Росії у разі падіння режиму Путіна.