UA / RU
Підтримати ZN.ua

Остання промова Путіна має вилікувати західних політиків від ілюзій, що з ним можна домовитись — експерт Atlantic Council

Кремлівський диктатор опинився у глухому куті і змушений вдаватися до ядерного шантажу з метою залякати увесь світ. 

30 вересня президент Росії Владімір Путін влаштував у Москві церемонію підписання документів, згідно з якими території чотирьох тимчасово окупованих областей України нібито приєдналися до РФ. На честь проведення так званих референдумів очільник Кремля виголосив палку «антизахідну» промову, в якій звинуватив США у колоніальній політиці, заявив про «високу місію» Росії у боротьбі із Заходом і звинуватив «англосаксів» у диверсії на «Північних потоках». Усі ці тези повинні відкрити очі тим західним політикам, які все ще сподівалися налагодити стосунки з Москвою у майбутньому і домовитися з Путіним про мирне співіснування, вважає науковий співробітник Atlantic Council Пітер Дікінсон. Його цитує НВ

За словами експерта, своїм виступом Путін остаточно вирішив «спалити мости» між Росією та Заходом. Агресивна промова політика частково була спрямована на те, щоб відвернути увагу місцевого населення від невдач російської армії на полі бою. Також він намагався створити ілюзію підтримки РФ з боку «численних» союзників, серед яких, насправді, залишилося лише кілька країн (як от Іран та Північна Корея). 

Дікінсон вважає, що після кількох значних провалів РФ на фронті та невдалої спроби газового шантажу Європи Путін усвідомив, що втратив будь-який вплив на Захід. Саме тому він вирішив йти ва-банк і оголошувати «антиколоніальну війну». 

«Остання промова Путіна має вилікувати західних політиків від ілюзій щодо можливості прагматичних відносин із Росією, доки Владімір Путін залишається у Кремлі. Президент України Володимир Зеленський уже зробив необхідні висновки та заявив, що переговорів із Путіним більше не буде. З огляду на серйозність ситуації, зараз терміново необхідна аналогічна ясність з боку інших західних лідерів. Путін фактично оголосив війну не лише Заходу, а й усій системі міжнародних відносин, заснованій на правилах. Він намагається силою перекроїти карту Європи та тримає світ у заручниках із погано завуальованою загрозою ядерного апокаліпсису», — пише Дікінсон. 

Читайте також: Путіну не потрібен другий СРСР, він прагне розширення РФ — Портников

Раніше колишній Держсекретар США Генрі Кіссінджер припустив, що в Китаї зрозуміли ціну «безмежної дружби» з Росією.