Після Революції Гідності Україна досягла більшого прогресу у проведенні реформ, ніж за двадцять років до того. Було закладено комплексні основи для боротьби з корупцією, посилено політичну участь народу на національному та місцевому рівнях. Була викладена концепція реформи сектора безпеки та оборони, розширені спроможності збройних сил у сфері планування, командування, управління і ведення бойових дій. Такі кроки мають вирішальне значення з огляду на фундаментальні загрози для незалежності та територіальної цілісності, з якими Україна зіткнулася у 2014 році, впевнений заступник помічника генсека НАТО з політичних справ і політики безпеки, спеціальний представник генсека НАТО по Кавказу та Центральній Азії Джеймс Аппатурай.
Він додав, що НАТО вітає прагнення українського уряду до впровадження реформ.
“Нещодавно ухвалені закони дозволять зробити процеси оборонних закупівель прозорішими й призведуть до реформ спецслужб. Викликає позитивні очікування також робота, що триває з підготовки законодавства для реформування Служби безпеки України. Україна вжила цих кроків попри проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19, оскільки це відповідає національним інтересам”, - пише Аппатурай.
Він наголосив, що водночас події останнього року також показали, що реформи все ще уразливі, оскільки приватні інтереси намагаються звести нанівець досягнення минулого, а Росія прагне перешкодити прогресу України.
“Для продовження реформ і подальшої реалізації політичного вибору українського народу, який спирається на міцні демократичні принципи та правовладдя, потрібні політичне лідерство, невпинні зусилля і прозорість”, - наголосив Аппатурай.
Детальніше про здобутки та перспективи відносин України та НАТО читайте у статті Джеймса Аппатурая «Розраховуючи одне на одного».