UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Останній акорд" Сергія Кислиці: у Кремля не вийшло внести "правки" до статистики ООН

Враження про Україну і її розуміння у світі складається з багатьох аспектів,  і дипломатія - один з них.

Боротьба на міжнародному рівні за інтереси України та політичне місце  країни у світі не завжди буває масштабною і медійною, але завжди є важливою. З невеликих деталей складається враження і розуміння про Україну та її майбутнє.

Читайте також: Постпред України в ООН Сергій Кислиця прокоментував участь генсека ООН у саміті БРІКС

Сергій Кислиця вже не є постійним представником України в ООН. Його звільнено за указом Президента декілька днів тому. За  повідомленнями джерел його буде призначено заступником глави МЗС. Але поки що він завершує свої справи в Організації Об'єднаних Націй.

Одним з останніх кроків, який зробив на захист України Сергій Кислиця в ООН, було не дуже помітне, але дуже важливе за змістом голосування, яке закінчилося перемогою української дипломатії.

Росія протягом довгого часу вперто намагалася внести правки в статистичні дані ООН стосовно окупованих нею територій. Оскільки вона одноосібно, спираючись на сфальшовані "референдуми", назвала території України своїми, то  вважала, що й світ, а саме - Організація Об'єднаних Націй повинна це визнати. І навіть внесла згадку про це питання у порядок денний. Якби це голосування вдалося, це насправді була б легітимізація окупації, зокрема, Криму, статистику щодо якого Росія завжди намагалася вказувати як частину Росії.

«Треба зазначити, що Секретаріат ООН від самого початку тимчасової окупації Криму не рахував населення півострова як жителів Росії, як подавала це Москва у своїй статистиці. Секретаріат рахував кількість населення Криму як статистику стосовно України, що повністю відповідає резолюціям Генасамблеї та Радбезу ООН, а також міжнародному праву», – розповів Кислиця, передає Укрінформ.

За його словами, Москві це не подобалося, однак вона нічого не могла вдіяти. Тому російська делегація вирішила помститися безпосередньо співробітникам Секретаріату ООН та в останній момент перед фінальним голосуванням 24 грудня внесла власну поправку.

«Росіяни спробували зробити акцент, що Секретаріат ООН, мовляв, виконує лише резолюції, які стосуються України, але не дотримується інших резолюцій, наприклад, щодо острова Майотта, Ізраїлю та Палестини, або щодо Косова, датованих 1980 - 1990 роками. Серед іншого, російська делегація пропонувала притягнути до відповідальності за це програмних менеджерів ООН», – розповів дипломат.

Завдяки постійному представнику України в ООН і українській делегації в ООН поправка прийнята не була. Голосування було провалене, Росія залишилася окупантом, а Україна - країною, у якої агресор намагається забрати її території.

Напередодні Різдва Сергій Кислиця опублікував у соцмережі Х пост, який вселяє оптимізм.

Читайте також: Росія не перетинає ваші "червоні лінії" ‒ вона йде червоною доріжкою: Кислиця про "параліч" ООН

Нагадаємо, постійний представник України в ООН Сергій Кислиця заявив, що протягом 2024-го Росія використала лише проти енергетики України 1100 ракет. У своїх повітряних атаках росіяни продовжують використовувати й боєприпаси (ймовірно, саме проти ЗСУ на фронті) з хімічними речовинами: з лютого 2024-го зафіксовано 4,9 тисячі відповідних випадків, через які постраждали понад дві тисячі захисників. 

Не варто забувати й про КАБи — одні з найбільш смертоносних боєприпасів. За минулий тиждень РФ випустила майже 500 таких керованих снарядів по позиціях захисників та по житлових кварталах українських міст. 

Раніше Кислиця наголошував, що до справедливого миру Росію можна тільки примусити. Для цього необхідно посилити тиск на агресора.