Основою електорату партії Святослава Вакарчука "Голос" є електорат партії Петра Порошенка "Європейська солідарність". Це видно у регіональних і вікових розрізах електорату, сказав директор Соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович в інтерв'ю "РБК-Україна".
"За Вакарчуком йдуть ті, хто розчарувався у Порошенко. Ті, хто не хочуть бути з переможеним, ті, хто теж хочуть змін. Але, вибираючи між Порошенком і Зеленським, обрали першого. А зараз пішли до Вакарчука. Тобто, це сполучені політичні судини", - зазначив соціолог.
За словами Антиповича, сам Порошенко включився у виборчу кампанію, повернувся на 7-8% підтримки, й починає рости.
"Якщо Вакарчук і забрав частину рейтингу "Європейської солідарності", то "ЄС" могла б повернути вже ці відсотки назад, просто Вакарчук тепер "їсть" вже "Слугу народу". Таким чином, і Вакарчук нічого не втрачає, і "ЄС", - додав директор "Рейтингу".
16 травня відбулась презентація партії Вакарчука "Голос", до складу якої увійшли ексзаступниця міністра економіки Юлія Клименко, ексголова правління Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин, доктор медичних наук Юрій Соколов, "кіборг" Андрій Шараскін і в.о. голови Одеської ОДА у 2016-2017 роках Соломія Бобровська.
Нагадаємо, 28 січня Вакарчук заявив, що не балотуватиметься на посаду президента України на виборах 31 березня 2019 року. Водночас він висловив переконання, що зараз "в джинсах" може зробити для України більше, ніж "вдягнувши краватку", і "не збирається стояти осторонь". Однак перед цим він підтвердив наміри йти в політику і залучити до неї якомога більше "нових обличь".
У 2007 році Вакарчук став депутатом Верховної Ради – був 15-м номером у списку пропрезидентського блоку "Наша Україна - Народна самооборона". Однак 16 грудня 2008-го він добровільно склав депутатські повноваження, заявивши, що політика - "брудна справа", і він розчарований.