Закон "Про амністію у 2016 році" № 4255 офіційно опублікований у парламентській газеті "Голос України" у середу, 6 вересня.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і підлягає виконанню протягом трьох місяців.
Законом передбачено поширення дії амністії на засуджених, які вчинили злочини незначної тяжкості, або є найбільш незахищеними в соціальному плані, зокрема, неповнолітніх, інвалідів і вагітних жінок.
Серед іншого, проект закону передбачає амністію учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції у томи випадку, якщо вони не скоїли тяжких злочинів.
Осіб, на яких поширюється дія закону, можуть звільнити від відбування покарання у тому випадку, якщо на момент набуття ним чинності вони відбули від чверті до половини (для осіб, що вчинили нетяжкі злочини, за які передбачене покарання у вигляді позбавлення волі до десяти років) призначеного строку основного покарання.
Згідно із законом, питання про застосування амністії вирішується виключно судом за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, обвинуваченого чи засудженого, їх захисників чи законних представників. Кожен випадок розглядатиметься окремо, а рішення прийматиметься індивідуально, після детального вивчення усіх наданих документів.
7 липня 2016 року Верховна Рада прийняла закон "Про амністію у 2016 році". Проект закону №4255 підтримали 247 народних депутатів.
17 серпня Петро Порошенко ветував його, а потім вніс знову з власними пропозиціями.
Детальніше про ризики цього закону читайте у матеріалі Миколи Мирного "Амністія 2016: Чим небезпечний закон про амністію" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".