UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опублікований звіт України по розслідуванню катастрофи "Боїнга"

Авіалайнер рейсу МН17 збила ракета "Бук-1", яка була випущена з підконтрольного бойовикам Сніжного в Донецькій області.

© Facebook/ Геннадій Зубко
© Facebook/ Геннадій Зубко
© Facebook/ Геннадій Зубко
© Facebook/ Геннадій Зубко
© Facebook/ Геннадій Зубко
© Facebook/ Геннадій Зубко
© Facebook/ Геннадій Зубко
© Facebook/ Геннадій Зубко
Романенко виклав кілька версій відсутності ракети на балансі ЗСУ у 1991 та 2013 роках

Україна представила свій звіт про технічне розслідування катастрофи "Боїнга" в Донбасі влітку 2014 року, повідомив віце-прем'єр-міністр України, голова Міжвідомчої комісії з розслідування причин катастрофи Геннадій Зубко в Facebook.

"Публікація звіту про причини катастрофи літака Боїнг-777-200 авіакомпанії "Малазійські авіалінії" - перший крок до притягнення до відповідальності всіх винних у трагедії", - йдеться в повідомленні.

Згідно зі звітом, ракета "Бук-1", яка збила літак "Боїнг" авіакомпанії "Малазійські авіалінії" 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю (рейс МН17), була випущена з підконтрольного проросійським бойовиків Сніжного (Донецька область).

Крім цього, українська сторона підкреслила, що кримінальне розслідування причин катастрофи літака "Боїнга" орієнтовно буде завершено в лютому 2016 року.

Сьогодні відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ЗРК "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

Однак після оприлюднення доповіді голова Радбезу Нідерландів заявив, що "Боїнг" збили з території, підконтрольній бойовикам.

"Межі території були досить нестійкими, але це була область, контрольована проросійськими бойовиками", - сказав він.

Як відомо, у липні Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола) утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.