UA / RU
Підтримати ZN.ua

«ОПУ тисне на Венедіктову»: Бутусов розповів подробиці справи про $200 тисяч хабара «слузі народу» Юрченку

Журналіст розповів багато цікавих деталей справи, яку розслідувало НАБУ

Народний депутат від «Слуги народу» Олександр Юрченко та його помічник Іван Фіщенко спіймані НАБУ на хабарі за законопроєкт, але Офіс президента здійснює тиск на генерального прокурора Ірину Венедіктову, перешкоджаючи їй в оголошенні депутату підозри.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише журналіст Юрій Бутусов, розкриваючи подробиці всієї справи, які, за його словами, вимагають свого підтвердження в Вищому антикорупційному суді.

Олександр Юрченко був обраний від "Слуги народу" по 211-му округу Києва, очолює підкомітет з питань поводження з побутовими відходами комітету Верховної Ради з енергетики.

Бутусов описав хронологію подій:

Читайте також: Чиновникам поліції Києва пропонували 350 тисяч гривень хабара за "кришування" автовикрадачів - Крищенко

«Однак передача 200 тисяч доларів не відбулася. Спілкування депутата Юрченка з Демченком було згорнуто - з невідомої, поки, причини. Цілком ймовірно, що стався витік інформації. У разі прийняття правок Юрченко на комітеті, а потім у разі голосування "слуг народу" в залі, підозри в хабарництві могли бути висунуті проти всіх тих, хто голосував депутатів фракції! Але до цього справа не дійшла. На цю мить слідство дотяглося до самого Юрченка. Утім, цілком імовірно, що НАБУ записало також переговори Юрченка з його колегами по фракції, з тими, хто його призначив на 211-й округ. І тоді в справі можуть прозвучати куди більш гучні імена. Почекаємо деталей після суду», - пише Бутусов.

При цьому, затримати Юрченко НАБУ не може - на це потрібна санкція генпрокурора.

Водночас Вищий антикорупційний суд 14 вересня проведе засідання щодо обрання запобіжного заходу для Фіщенка, і якщо ВАКС визнає докази достатніми, значить, висока ймовірність, що генпрокурор підпише на нього підозру і Юрченко піде за своїм помічником.

За даними Бутусова, в НАБУ не вважають саму Венедіктову джерелом витоку інформації, оскільки завдяки її санкції, відбулося документування передачі хабара 7 серпня. Як мінімум, це рішення генпрокурорка ухвалила незалежно. НАБУ сподівається, що Венедиктова встоїть перед тиском Офісу президента.

«Офіс президента і сам Володимир Зеленський в повному обсязі проінформовані Генпрокуратурою про справу. Однак поки ні президент, ні Офіс жодних заяв не зробили. Навіть фракції не повідомили деталі справи. Судячи з мовчання, ОП виступає проти публікації відомостей про корупцію "слуги народу" перед виборами. Втім, у разі великого резонансу упиратися ніхто не буде», - зазначає Бутусов.

В той самий час, за даними джерел Бутусова, Офіс президента потужно тисне на Венедіктову, щоб не допустити підписання підозри Юрченку з яких-небудь формальних причин.

«Генпрокурор сьогодні повертається з відрядження до Харкова, завтра відбудеться засідання суду по Фіщенку. Завтра - вирішальний день, коли Венедиктова повинна буде публічно визначитися зі своєю правовою позицією. Всі основні деталі будуть розкриті на суді по Фіщенку», - додав Бутусов.

Також він зазначає, що зараз стає ясно, чому Конституційний суд прийняв рішення про "неконституційність" призначення директора НАБУ Артема Ситника, чому президент Зеленський і Офіс президента поспішили підтримати КС.

Відзначимо, що раніше колега Юрченка Олександр Качура повідомив, що депутат добровільно пише заяву на вихід з фракції «Слуга народу» до вирішення ситуації з "хабарем помічника".