UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Оптимальний варіант": в ТКГ пояснили ідею Фокіна про міжнародний уряд в Донбасі

Миротворці ООН на Донбасі можуть створити перехідні умови для проведення місцевих виборів в ОРДЛО і взяти під контроль кордон з Росією

Ідея про притягнення миротворців ООН в Донбас не нова, як і створення тимчасової міжнародної адміністрації на окупованих територіях.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів член української делегації в Тристоронньої контактній групі по Донбасу Сергій Гармаш, коментуючи відповідну ідею заступника голови делегації Вітольда Фокіна.

На думку Гармаша, миротворці ООН на Донбасі можуть створити перехідні умови для проведення місцевих виборів в ОРДЛО і взяти під контроль кордон з Росією.

"Сама ідея не нова... Є поняття міжнародних тимчасових адміністрацій. Воно давно обговорюється, і Україна виступала з такою ініціативою з трибуни ООН. Це рішення блокується Росією, яка є членом Ради безпеки. Хоча, на мій погляд, це було б оптимальним варіантом - якщо ми не говоримо про військове звільнення, то хтось повинен створити перехідні умови для можливості проведення там виборів. хтось повинен закрити кордон", - розповів Гармаш.

Читайте також: «Росія може погодитися»: Резніков пояснив, як у Донбасі можуть з'явитися миротворці

Також він додав, що, згідно з Мінським угодами, Україна отримує кордон тільки після виборів, "але там ніде не написано, що міжнародні миротворці не можуть отримати її раніше, щоб провести вибори".

Відзначимо, що, за словами віцепрем'єр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, питання введення миротворців ООН в Донбас не знято з порядку денного, але фактично поставлений на паузу.

Тему введення миротворців в ОРДЛО активно просував п'ятий президент України Петро Порошенко. В ході виступу на Генасамблеї ООН 20 лютого 2019 року Порошенко запропонував відправити до ОРДЛО технічну оціночну місію для підготовки до введення миротворців.

Тодішній представник України в ООН Володимир Єльченко пояснив, що технічна місія ООН могла б провести аналіз військово-технічного аспекту миротворчої місії і визначити кількість військовослужбовців, яких необхідно направити в регіон.

За словами Порошенка, що три постійні члени Ради Безпеки ООН – США, Британія і Франція - підтримують введення миротворців до ОРДЛО.

Після обрання президентом Володимира Зеленського питання миротворців в ОРДЛО було "поставлено на паузу": представники Києва протягом місяців не піднімали цю тему на міжнародних майданчиках, посилаючись на те, що міжнародне співтовариство не готове до такого кроку. Лише у грудні минулого року міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко заявив, що Україна може повернутися до ідеї введення миротворців ООН у Донбас у разі вичерпання можливостей Мінського процесу.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у ZN.UA.