Опозиція запропонувала наділити регламентний комітет 3 повноваженнями виявляти і регулювати конфлікти інтересів у діяльності спікера і депутатів.
Відповідний проект постанови підготував і вніс до парламенту голова комітету з питань боротьби з організованою злочинністю ударівець Віктор Чумак, пише "Коммерсант-Украина".
"Цей документ імплементує норми антикорупційного закону, який був прийнятий Верховною Радою", - повідомив автор документа.
Проектом постанови пропонується наділити комітет з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної ради повноваженнями щодо "врегулювання конфлікту інтересів у діяльності глави парламенту та народних депутатів".
"Прийнятий Радою закон передбачає антикорупційну експертизу всіх законопроектів, які реєструються в парламенті. Для цього на комітет з питань регламенту покладається обов'язок контролювати наявність конфлікту інтересів у діях голови Верховної ради і народних депутатів при прийнятті проектів нормативно-правових актів",- пояснив Чумак.
Проте він не зміг відповісти, як саме буде здійснюватися "врегулювання конфлікту інтересів".
"Це стосується не тільки лобістських законопроектів. Наскільки я розумію, перевірка буде проводитися, якщо взагалі будуть звернення з приводу незаконних дій депутатів або дій, спрямованих на отримання вигоди. Тоді комітет може запрошувати людей, вимагати документи, проводити слухання, але поки ця процедура ще не визначена", - сказав Чумак.
"Згідно з законом, для цього будуть створені спеціальні підрозділи, що здійснюють, наприклад, логічний і арифметичний контроль декларацій про доходи, в тому числі в частині наявності конфлікту інтересів. Але як це буде працювати в Раді, треба ще продумати", - додав він.
У Партії регіонів підтримали пропозицію опозиції. "Ініціатива щодо контролю конфлікту інтересів та обов'язкової перевірки законопроектів на корупційну складову правильна", - заявив заступник голови профільного комітету регіонал Микола Джига.
"Оскільки є безліч законів, які створюють схеми маніпуляції держкоштами, наприклад стосуються газотранспортної системи або державних закупівель. Будь-який крок, спрямований на боротьбу з корупцією, є позитивним", - додав він. !zn
Читайте також:
Регіонали готові зібрати засідання парламенту без опозиції
З програми президентської академії держуправління прибрали антикорупційний курс