UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опозиція вимагає викликати в Раду генпрокурора та голову СБУ

У парламенті розглянуть питання про створення слідчої комісії щодо подій 18 травня в Києві та бездіяльності міліції.

Опозиція звинуватила міліцію в бездіяльності під час бійок на мітингах у Києві і вимагала викликати до Верховної Ради генерального прокурора Віктора Пшонку та голову СБУ Олександра Якименка.

"ГПУ має дати чітку відповідь: що відбувалося в МВС, хто був організатором, і чому міліція не діяла", - заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, виступаючи з парламентської трибуни 21 травня.

Він також нагадав, що опозиція звернулася з вимогою заслухати інформацію керівника СБУ про існування фашистських організацій в Україні, ксенофобської діяльності, а також про нібито антитерористичні заходи Служби безпеки 18 травня.

Крім того, опозиція внесла постанову про створення тимчасової слідчої комісії з питань порушення прав і свобод громадян України, питань незаконної діяльності української міліції та бездіяльності працівників органів внутрішніх справ під час подій 18 травня під час акції "Вставай, Україно!", а також з питань побиття українських журналістів.

Питання про створення такої комісії, за словами Яценюка, Рада розгляне на засіданні у четвер, 23 травня. Тоді ж на голосування буде винесено питання про запрошення генпрокурора.

Яценюк повідомив, що такі домовленості були досягнуті на нараді лідерів фракцій і попросив спікера Володимира Рибака публічно підтвердити їх.

Рибак підтвердив досягнуті домовленості, але уточнив, що керівникові СБУ направить звернення за заявою лідера фракції "Свобода" Олега Тягнибока про прослуховування його мобільних телефонів, а не на запрошення його в парламент.

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Велика Житомирська у Києві сталася бійка між прихильниками опозиції і групою бритоголових молодих людей спортивної статури, які підійшли з боку Європейської площі, де Партія регіонів проводила "антифашистський мітинг. Раніше вони також були помічені на самому мітингу ПР.

Бійку почали знімати кореспондент "П'ятого каналу" Ольга Сницарчук і фотограф видання "Коммерсант" Владислав Содель. Це викликало незадоволення бритоголових, які побили журналістів.

Інцидент стався недалеко від будівлі головного управління МВС в Києві у присутності співробітників міліції, які діяли до останнього моменту.

В одному з нападників журналісти впізнали члена спортклубу "Будо" Вадима Титушка на прізвисько Румин, який вже затриманий і дає свідчення в органах внутрішніх справ.

Міліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.125 (умисне легке тілесне ушкодження), яке потім перекваліфіковано на ч.2 ст.296 (хуліганство). Також керівництво ГУ МВС України в Києві призначило службове розслідування з приводу бездіяльності працівників правоохоронних органів під час інциденту. !zn

Читайте також:

Богословська звинуватила опозицію у монтажі відео, на якому знято бійку в Києві 18 травня

Захарченко стверджує, що БТР на мітинг опозиції приїхав разом з Турчиновим

Титушко порадив побитій журналістці навчитися самозахисту

ПР заступилися за міліціонерів, які діяли під час бійки в Києві