UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опозиція вимагає переформатування ЦВК до 15 грудня

На думку депутата від "Батьківщини" Руслана Князевича, до саміту у Вільнюсі у депутатів є унікальна можливість знайти консенсус в парламенті і внести зміни до закону про вибори народних депутатів.

Опозиція наполягає на переформатуванні ЦВК до виборів у проблемних округах. Про це заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Руслан Князевич у своєму виступі на засіданні круглого столу щодо законодавства про вибори, організованому Міністерством юстиції.

Князевич підкреслив, що Україна мала виправити недоліки в законі про вибори народних депутатів, які призвели до проблем у підрахунку голосів у п'яти округах. Він також нагадав, що перевибори призначено на 15 грудня і з 15 жовтня стартує нова виборча кампанія.

Тим не менш, за його словами, проблеми у законодавстві залишаються і стосуються, зокрема, умов формування виборчих комісій - від центральної до дільничних.

Князевич підкреслив, що склад ЦВК в даний час не забезпечує пропорційного представництва парламентських фракцій і таким чином на сьогоднішній день не можна говорити про її об'єктивну та неупереджену позицію.

Депутат також нагадав, що термін повноважень більшості членів ЦВК закінчується найближчим часом і якщо комісію не буде переформатовано на нових умовах, про її об'єктивність не можна буде говорити протягом найближчих семи років. "Діяльність такої комісії породить ті ж проблеми, про які ми зараз говоримо... Найбільша проблема - це невиконання законодавства або його виконання таким специфічним чином, що апріорі дає прерогативу або перевагу тій політичній силі, яка контролює центральну та місцеві окружні та дільничні комісії", - сказав він.

За словами Князевича, в України є унікальний шанс напередодні саміту у Вільнюсі знайти консенсус в парламенті з цього питання і внести зміни до закону про вибори народних депутатів.

У свою чергу міністр юстиції Олена Лукаш висловила сумніви в тому, що зміни до закону про вибори можуть бути внесені найближчим часом. Вона зазначила, що свої зауваження до розробленого Кабінетом міністрів законопроекту Венеціанська комісія подасть у жовтні, після чого законопроект має бути доопрацьовано. !zn

Читайте також:

Опозиція вимагає змінити закон про ЦВК

Парламентські вибори коштували 1 млрд грн - стільки ж, як і веб-камери

Опозиція виставить на виборах у сфальсифікованих округах законних переможців

У ЦВК немає коштів провести перевибори в округах Домбровського і Балоги