UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опозиція оголосила сфальсифікованим рішення КС про перенесення київських виборів на 2015 рік

У "Батьківщині" заявили,що під рішенням КС поставили підписи судді, які не мали на це права. Опозиція звернулася до генпрокурора з вимогою розслідувати фальсифікації.

Рішення Конституційного суду, яким було продовжено повноваження Київради до 2015 року, ухвалено з порушеннями, оскільки двоє суддів на час розгляду справи не принесли присягу.

Про це свідчить відповідь голови КС Анатолія Головіна на звернення народного депутата, керівника столичного осередку "Батьківщини" Юрія Одарченка, повідомляє прес-служба партії.

Останній вимагав перевірити факти відсутності принесення присяги і несумісності посад на момент розгляду справи про київські вибори у двох новообраних суддів - Олександра Тупицького і Олександра Литвинова.

За твердженням депутата, судді підписали скандальне рішення КС, не будучи на момент розгляду справи суддями Конституційного суду: призначення їх на посади та складання присяги відбулося через місяць після початку розгляду справи - 15 травня.

"По суті, Тупицький і Литвинов не брали участь у розгляді відповідної справи про київські вибори, і згідно з Регламентом КС, не мали права голосу при прийнятті рішення", - сказано у повідомленні.

За його словами, у відповіді Головіна підтверджуються дані факти: судді Тупицький і Литвинов дійсно принесли присягу 15 травня цього року і на момент розгляду справи були суддями судів інших інстанцій.

У відповіді також сказано, що саме 15 травня Тупицького і Литвинова "виключили з облікового складу суддів відповідних судів у зв'язку з призначенням суддями КСУ".

"Тобто, на момент розгляду справи щодо київських виборів, двоє підписантів рішення не були суддями Конституційного Суду", - підкреслює опозиціонер.

На переконання Одарченка, єдиною причиною для включення Тупицького і Литвинова до складу колегії стала нестача голосів для прийняття потрібного рішення.

"Вважаю, що всіх здивувало б, якби у звичайному районному суді вас судив один суддя, а рішення виносив інший", - заявив нардеп.

"Наразі ми вбачаємо чітку фальсифікацію рішення суду - судді, які не брали участь у розгляді справи і стали суддями через місяць після розгляду, не мали права "підмахувати" дане рішення. З вимогою розслідування фальсифікації я вже звернувся до генерального прокурора", - повідомив Одарченко.

29 травня Конституційний суд ухвалив рішення за зверненням Партії регіонів про те, що вибори до місцевих рад, а також сільських, селищних і міських голів, обраних на позачергових виборах, що відбудуться одночасно на всій території України в останню неділю жовтня 5-го року повноважень рад або голів, обраних на чергових виборах 31 жовтня 2010 року.

Опозиція наполягає на проведенні виборів до Київради і мера столиці у 2013 році, а не в 2015-му. !zn