UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опозиція не змогла домогтися від Рибака скликання позачергової сесії

Рибак, аргументуючи неможливість скликання позачергової сесії, послався на заяву регіонала Лук'янова, який поставив під сумнів справжність підписів.

3. Про це повідомив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв за підсумками зустрічі опозиційних депутатів з головою парламенту.

Як повідомили у прес-службі "Батьківщини", Соболєв сказав, що під час зустрічі депутати наполягали на тому, щоб Рибак виконав вимоги Конституції і регламенту і підписав розпорядження про проведення позачергової сесії.

"На жаль, позиція голови Верховної Ради є абсолютно протилежною від позиції депутатів, які зібрали 158 підписів, з яких 151 підпис підтверджено відділом кадрів, і це є підставою для скликання сесії", - сказав Соболєв.

"Вперше за 22 роки існування Верховної Ради України спікер вирішив звернутися у регламентний комітет для підтвердження підписів, чого ніхто ніколи не робив", - зазначив він.

За словами Соболєва, оскільки зараз у регламентному комітеті немає кворуму для проведення засідання, "все застопорилося".

"Але наша позиція залишається незмінною: сьогодні останній день, коли голова Верховної Ради має підписати розпорядження про проведення позачергової сесії на підставі Конституції та закону. І ми чітко донесли до нього цю позицію", - сказав заступник голови фракції.

Соболєв розповів, що депутати повідомили Рибаку що, відмовляючись скликати сесію, "він створює дуже поганий прецедент, оскільки тепер будь-який народний депутат може зупинити роботу сесії парламенту, вимагаючи перевірки підписів біля столів реєстрації, стверджуючи, що хтось не зареєструвався особисто".

За словами Соболєва, голова Верховної Ради, аргументуючи неможливість скликання позачергової сесії, посилався на заяву регіонала Владислава Лук'янова, який поставив під сумнів справжність підписів.

Таким чином, зазначив він, є очевидним, що Партія регіонів чинить тиск на спікера, забороняючи скликати сесію.

Заступник голови фракції підкреслив, що опозиція і надалі залишає за собою право вимагати проведення позачергової сесії згідно з Конституцією, "а як саме - ми повідомимо найближчим часом".

На зустріч із головою Ради керівництво фракції "Батьківщина" делегувало народних депутатів Соболєва, Авакова, Павловського, Петренко, Слюз, Ємця і Канівця.

Як повідомлялося, три опозиційні фракції зібрали і 24 січня офіційно передали голові парламенту понад 150 підписів за проведення позачергової сесії для створення ТСК з розслідування порушень Конституції при ув'язненні Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, розгляду питання про політичну відповідальність голів МВС і СБУ і висловлення недовіри генеральному прокурору.

Згідно з регламентом парламенту, голова Ради у семиденний термін після отримання такої вимоги повинен оголосити про скликання позачергової сесії.

Разом з тим Рибак 25 січня заявив, що з проведенням позачергової сесії парламенту виникли складнощі у зв'язку з питанням про достовірність підписів народних депутатів.

Він підкреслив, що розпорядження про проведення позачергової сесії парламенту не буде підписано, якщо підтвердиться інформація про фальсифікацію підписів деяких депутатів.

Також Рибак зазначив, що на позачерговій сесії не буде прийнято жодних рішень, оскільки в її ініціаторів немає необхідних 226 голосів. Разом з тим, зазначив він, її проведення обійдеться бюджету у 3 млн 672 тис. грн.

Лідер фракції "Батьківщина" повідомив 29 січня, що в опозиції є свій план проведення позачергової сесії. !zn

Читайте також:

В опозиції є план на випадок, якщо Рибак не оголосить про позачергову сесію Ради

Один депутат обходиться бюджету у 2039 гривень на день

Регіонали вважають божевіллям позбавляти мандата за "кнопкодавство"

Рибак не буде скликати позачергову сесію