Події 16 січня у Верховній Раді України є державним переворотом і увійдуть в історію як " чорний четвер " для України, йдеться у заяві парламентської фракції "Батьківщина", опублікованому на сайті Об'єднаної опозиції "Батьківщина" у четвер.
"Це демонстративний перехід до диктаторського режиму, де не існує права збиратися, мислити, жити, де не існує закону, цивільних прав і судочинства. Це не ситуативна нехтування законами, Конституцією, здоровим глуздом. Це державний переворот, за вчинення якого повинні бути покарані і його організатори та безпосередні виконавці", - йдеться в заяві.
Партія "Батьківщина" наполягає, що всі закони, за які члени фракції Партії регіонів 16 січня піднімали руки в залі засідань парламенту, "а їх ніхто і не збирався вважати, повинні бути анульовані як не прийняті". "Верховна Рада повинна повернутися в конституційне поле... Якщо це не відбудеться, це означатиме, що в Україні не буде діяти Конституція, парламент і законодавство, а судові рішення не будуть підлягати виконанню", - підкреслюється в заяві.
Лідер парламентської фракції "Свобода" Олег Тягнибок також зазначає, що парламентська більшість фактично здійснила державний переворот в країні. "Це фактично державний переворот. Ні глава парламенту, ні президент не мають ніякого права підписувати те, що було нібито прийнято", - прокоментував він прийняття законів у залі засідань у четвер.
Як повідомляє прес-служба "Свободи", при цьому Тягнибок зазначив, що "парламентаризм в Україні сьогодні помер". "Те, що відбувалося в стінах Верховної Ради, - це абсолютний фарс, демонстрація повної узурпації влади... Фактично, режим веде країну до громадянського протистояння. Влада Януковича обов'язково буде за це відповідати", - зазначив він.
Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер без обговорення проголосувала держбюджет-2014. Крім того, депутати прийняли інші важливі рішення. Їм довелося голосувати шляхом підняття рук, так як опозиційні парламентарії забрали картки для голосування своїх колег з більшості, тим самим перешкоджаючи голосуванню через електронну систему "Рада". Законопроекти голосували без обговорення, можливість ознайомитися з текстами документів з'явилася тільки після того, як вони були прийняті у парламенті. !zn
Читайте також:
Анонімний зловмисник, який повідомив про "бимбе в метри", теж потрапив під амністію
Томенко: Якщо Янукович підпише закон Колесніченка-Олійника, свобода слова буде офіційно заборонена
Бійців "Беркута" звільнили від відповідальності за розгін Майдану
Посол США поставив під сумнів співпрацю з владою України після "голосування" в Раді