UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН обговорить запуск супутника КНДР на ядерному саміті в Сеулі

Тема можливого запуску КНДР супутника буде винесена на обговорення ядерного саміту в Сеулі, заявив глава ООН Пан Гі Мун. Деякі країни побоюються, що супутником Пхеньян прикриває черговий випробувальний запуск балістичної ракети.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив у четвер про намір підняти питання про можливий запуск північнокорейського супутника на саміті з ядерної енергетики, який відбудеться в Сеулі наступного тижня.

"Я маю намір обговорити цю проблему з президентом Південної Кореї, а також з іншими керівниками, які візьмуть участь у цьому саміті", - заявив Пан Гі Мун на прес-конференції у Куала-Лумпурі.

Як повідомлялося, Пхеньян оголосив, що в середині квітня 2012 року він має намір здійснити запуск штучного супутника землі в ознаменування 100-річчя від дня народження засновника республіки Кім Ір Сена.

Даний крок йде врозріз з відповідними резолюціями РБ ООН, які забороняють Пхеньяну запуски ракет великої дальності з використанням балістичних технологій. Занепокоєність у зв'язку з планами КНДР вже висловили Росія, Китай, Японія, Південна Корея, країни ЄС.

Окрім того, запуск супутника став би прямим порушенням американо-північнокорейських домовленостей, які були досягнуті у березні 2012 року. Вони, зокрема, передбачають відмову Північної Кореї від запусків ракет великої дальності з використанням балістичних технологій, мораторій на ядерні випробування і збагачення урану, допуск інспектором МАГАТЕ на ядерний об'єкт в Йонбені.

США офіційно оголосили, що відмовляться від реалізації цих домовленостей, включаючи надання Північній Кореї продовольчої допомоги, у випадку, якщо Пхеньян здійснить запуск.

Південна Корея, Японія звинуватили Пхеньян в тому, що запуском супутника він намагається прикрити черговий випробувальний пуск балістичної ракети, яка може використовуватися як засіб доставки атомної боєголовки.

Більше того, південнокорейські експерти вважають, що може повторитися сценарій 2009 року. Тоді Пхеньян здійснив аналогічний пуск ракети, який РБ ООН засудила у прийнятій заяві. Як крок у відповідь КНДР здійснила другий ядерний вибух і вийшла з шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми Корейського півострова, в яких беруть участь дві Кореї, Китай, Росія, Сполучені Штати і Японія.

Проте, офіційні північнокорейські представники не вважають, що пуск ракети-носія стане порушенням зобов'язань. Так, заступник міністра закордонних справ КНДР Лі Йон Хо заявив у понеділок у Пекіні журналістам, що Північна Корея готова в повному обсязі виконати свою частину доручень США і сподівається на такий самий підхід з боку Сполучених Штатів.

"Наша позиція полягає в наступному: ми у повному обсязі виконаємо домовленості, досягнуті між КНДР і США 29 лютого", - сказав він. Підкресливши при цьому: "Запуск супутника - це одне, а домовленості між КНДР і США - інше". !zn

Читайте також:

У Північній Кореї вперше за сім років видали безкоштовні продовольчі пайки

З Південної Кореї до Північної запустили повітряні кулі з солодощами

У КНДР півроку таборів отримають ті, хто не плакав за Кім Чен Іром