Слідом за міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером, в неділю, 23 березня, Донецьк відвідали делегація ПАРЄ на чолі з головою Ані Брассер і делегація ООН під керівництвом заступника генерального секретаря з політичних питань Джеффрі Фелтманом.
Представники цих міжнародних організацій хочуть оцінити рівень політичної кризи в регіоні і з'ясувати, чим можуть допомогти, щоб зупинити дестабілізацію на сході України.
Сходу України зараз загрожує реалізація кримського сценарію, зазначив у розмові з міжнародними гостями губернатор Донеччини Сергій Тарута. Він сказав, що завдання нової команди - якомога швидше провести реформи. Разом з тим на першому етапі, щоб люди не розчарувалися в нової влади, потрібна міжнародна допомога.
"Ми пообіцяли, що за півроку нашої роботи Донбас відчує зміни на краще. Втім, у перші два-три місяці нам без західної економічної та гуманітарної допомоги не обійтися. Люди повинні вже в перші місяці відчути, що влада їх не обманює", - підкреслив Тарута.
За його словами, вже в понеділок він зустрінеться у Брюсселі з комісаром з питань розширення і політики добросусідства ЄС Штефаном Фюле, з яким також обговорить питання допомоги Східній Україні.
Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман повідомив, що ООН готова задіяти всі важелі, щоб припинити подальшу дестабілізацію в регіоні. "Найголовніше - знайти мирне вирішення політичної кризи на Сході України і не допустити військової ескалації", - зазначив представник ООН.
Також голова Парламентської асамблеї Ради Європи Брассер пообіцяла, що для допомоги Україні будуть задіяні всі інструменти, які є у розпорядженні Ради Європи". Вона заявила, що ПАРЄ має намір підтримати всіма засобами програму реформ, запропоновану губернатором Тарутою.
Брассер констатувала, що з боку Росії "були порушені закони України, а також міжнародне право і Будапештські угоди". "Ми суворо нагадуємо про це Росії, критикуємо і засуджуємо його за такі дії", - зазначила голова ПАРЄ. Брассер додала, що українське питання, яке вже розглядалося ПАРЄ в січні, знову буде в центрі уваги цієї організації на наступному засіданні на початку квітня. !zn