Оновлення складу Центральної виборчої комісії до президентських виборів є питанням національної безпеки, так як збереження старого складу ЦВК, строк повноважень якого вже сплив, стане підставою для сумніву в легітимності озвучених нею результатів голосування. Таку точку зору висловила координатор Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська у своєму матеріалі для DT.UA.
"До початку президентської кампанії нова ЦВК - питання національної безпеки. Оскільки між рейтингами кандидатів розрив незначний, ніхто не може прогнозувати прізвища двох, які вийдуть у другий тур. За умови тотальної недовіри до комісії неважко спровокувати конфлікт, наслідком якого може стати протистояння, а то і насильство на вулицях", - підкреслює автор.
Оновлення ЦВК у проміжку між президентськими і парламентськими виборами також несе в собі загрози політичній стабільності в країні.
"До парламентських виборів залишиться дуже мало часу, а нова реальність створить нові перспективи розподілу місць в цій стратегічно важливій комісії, яка буде організовувати в іншому складі шість національних кампаній. Хто б не став президентом у 2019-му, він або вона не захоче займати цей пост без більшості в парламенті і бути "кульгавою качкою", замість лише останнього півріччя каденції, всі п'ять років. Проблема в тому, що така вага виборів підвищить і без того надмірні ставки щодо ЦВК, тому можна припустити, що і тоді її склад буде незбалансованим, адже вона не зможе бути незалежною", - пояснює Айвазовська.
Тим не менш, вона констатує, що більшість депутатів діючого складу парламенту не зацікавлені в зміні складу ЦВК, так як не впевнені, що їхні інтереси будуть при цьому враховані. Більш того, багато хто готовий повторити "трюк" 2010 року і змінити своє політичне забарвлення в залежності від результатів виборів президента.
Детальніше про складнощі оновлення Центральної виборчої комісії читайте у матеріалі Ольги Айвазовської "Дно, або "Заживемо потім!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".