Народний депутат України Олександр Онищенко, стосовно якого ведеться розслідування про розкрадання в особливо великих розмірах, заявив, що не планує залишати Україну. За його словами, відкрита проти нього справа – це спроба чинити політичний тиск на нього та на його парламентську фракцію.
"Я залишаюся в Україні. Хочу сказати про економічну складову цієї справи. Я вам поясню, чому не сплачена рента, з-за чого це відбувалося. В якій стадії знаходиться. Нам було зроблено пропозицію від компанії "Укргазвидобування", я так розумію, її будуть готувати на приватизацію, і будуть її комусь продавати, щоб ми просто продали і нам відшкодували суму, яка була інвестована в ці компанії, це близько 2 млрд. В стадії цих переговорів все йшло до того, що якщо вона відшкодовує вартість нашої компанії, ми їх віддаємо, і ця сума, 1,3 млрд буде погашена з цих грошей", - цитує канал "112.Україна" заяву Онищенка, зроблену ним після його візиту в НАБУ.
Як зазначив депутат, у ситуації з "Укргазвидобуванням" немає кримінальної складової. Відкриття кримінальної справи, за його словами, є спробою чинити політичний тиск на нього та на його фракцію.
"Те, що ми різко зазнали нападу і блокуванню нашої роботи, я так розумію, що це політичний тиск на мене, як депутата, і в якійсь мірі на ту фракцію, в якій я перебуваю", - уклав він.
Нагадаємо, НАБУ та Антикорупційна прокуратура повідомили про те, що ініціювали залучення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка в рамках розслідування кримінального провадження про зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування".
15 червня детективи НАБУ спільно з співробітниками САП та Нацполіції провели 37 обшуків у Києві, Дніпропетровську та Львові. Встановлена роль 20 учасників злочинного угруповання (її головою називають саме Онищенко), 10 з них уже затримано. За оцінками слідства, в результаті махінацій державі завдано до 3 млрд грн збитків.
Відзначається, що протягом 2013-2016 років "Украгазвидобування" через фіктивні біржі продавала газ за заниженою ціною підприємствам, підконтрольним угруповання. Потім газ за ринковою ціною перепродавалося підприємствам реального сектора економіки.
16 червня антикорупційний прокурор Назар Холодницький привіз в Раду документи для зняття недоторканності з Онищенка.
Раніше НАБУ повідомило, що Онищенко ще 14 червня на чартерному рейсі вилетів до Ніцци, і поки що в Україну не повертався. Тим не менш, народний депутат від БПП Сергій Лещенко повідомив, що 17 червня Онищенко повернувся до України, користуючись тим, що Верховна Рада перебуває на канікулах і не може позбавити його недоторканності.