Депутат-утікач Олександр Онищенко зареєстрував своє місце проживання у німецькому селищі Герцлаке в Нижній Саксонії та навіть оформив там своє місце роботи - виконавчим директором власної фірми Gut Einhaus Liegenschafts GmbH. Як пише Deutsche welle, Онищенку вже кілька років належить маєток Айнгаус на околиці, де український депутат тримає кінний завод.
За даними видання, у невеликому селищі, в годині їзди від великого міста, Онищенко постав багатообіцяючим меценатом, який обіцяв місцевій громаді зробити її відомою. Зокрема в обмін за заступництво місцевої адміністрації Онищенко обіцяв організовувати там міжнародні турніри з кінного спорту. Бургомістр зробив це без особливих вагань
"Якщо у газетах, на радіостанціях і на телебаченні можна буде побачити і почути, що у Герцлаке - громаді, яку, скажімо так, на федеральному рівні мало хто знає - відбувається кінний турнір такого високого рівня, як його планує пан Онищенко, це буде неймовірним репутаційним виграшом для громади", - пояснив свої дії Ганс Бескен, бургомістр горомади.
Він зазначив, що справи Онищенка в Україні місцеву владу не цікавлять, а головним є вигода для власного регіону. І хоча очікування від обіцяних турнірів були дуже високими: до 20 тисяч відвідувачів мали прибути на майбутні змагання, однак у 2017 році Німеччина відмовила Онищенку в візі, та, відповідно, праві на проживання. Як наслідок ідея проведення турніру провалилась.
Як повідомлялося, 27 липня в НАБУ відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат-утікач Олександр Онищенко.
За даними слідства, Онищенко є засновником і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") було нанесено збитки на суму понад 740 млн гривень.
Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта - працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.
Восьмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди зі слідством. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них скеровані до суду. Семеро підозрюваних, у тому числі й Онищенко, перебувають у розшуку.
Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Наразі депутат перебуває в національному розшуку.