Міністр інфраструктури Володимир Омелян, якому сьогодні вручили повідомлення про підозру, заявив, що володіє інформацією про співпрацю керівництва Національного антикорупційного бюро з деякими топ-чиновниками, і саме через це НАБУ оголосило йому підозру.
"Сфабрикована підозра, яку мені сьогодні вручили, не містить жодного складу злочину… Чи є у мого брата автомобіль? Так. Чи бував я у будинку? Так. Чи є у мене кошти? Так. Вони задекларовані. Я можу пояснити кожну копійку. Я категорично спростовую всі висунуті мені звинувачення. Буду захищати своє ім'я, честь і гідність у законний спосіб. Буду вимагати притягнення до відповідальності слідчих НАБУ. Хочу заявити, що на мене здійснюється тиск із боку керівництва НАБУ. Мені відомо про факти політичної співпраці керівництва НАБУ з українськими політиками", - заявив Омелян.
Він додав, що все його майно задеклароване, а хабарі він не брав, як і не вчиняв жодних протиправних діянь, адже саме за ними б вручали повідомлення.
Омелян розповів, що правоохоронці перевірили всі його діяльність з 2000 по 2018 рік, але так і не знайшли нічого вартого уваги.
Міністр також повідомив, що сьогодні його планували заарештувати. Однак називати конкретні імена і факти співпраці він відмовився.
"Я просто не знаю, куди мені з цими фактами звертатися. Якщо раніше про такі факти співпраці правоохоронних органів з українськими політиками можна було звертатися в НАБУ, то до кого мені звертатися за фактом співпраці НАБУ з українськими політиками? Куди?", - сказав Омелян .
При цьому він заявив, що хоч і підтримує європейську практику виходу у відставку чиновників у зв'язку з підозрами, однак не має наміру залишати пост міністра інфраструктури України.
"Мені ця посада набридла до печінок. Але такої радості (відставка) я їм не дам", - додав Омелян.
Нагадаємо, вранці детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили Омеляну про підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні. За даними слідства, чиновник з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, тоді як видатки склали лише за період з 2008 року по квітень 2015 року щонайменше 3,45 млн гривень.
Своєю чергою, Омелян пов'язує підозру у незаконному збагаченні з проведеними ним реформами, виборами, які починаються та справою екс-депутата Миколи Мартиненка.