UA / RU
Підтримати ZN.ua

Олланд і Меркель попередили Путіна про неприпустимість сепаратних виборів на сході України

Глави держав і уряду погодилися з тим, що Мінські домовленості є основою для нормалізації ситуації в Україні.

Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель в ході суботньої телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним акцентували увагу на неприпустимість проведення "сепаратних виборів" в східних областях України.

Про це повідомив офіційний представник федерального уряду Штефен Зайберт.

"Олланд і Меркель наголосили, що проведення несприятливих сепаратистських виборів в контрольованих сепаратистами регіонах становить загрозу Мінському процесу", - сказав він.

"На першому плані стоїть проведення місцевих виборів відповідно до законодавства України, з дотриманням стандартів ОБСЄ та під наглядом Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ - одного з інститутів ОБСЄ - ред.)", - зазначив Зайберт.

Представник Меркель зазначив, що відповідні переговори повинні негайно відбутися в рамках тристоронніх контактів із залученням до них БДІПЛ.

Глави держав і уряду погодилися з тим, що Мінські домовленості є основою для нормалізації ситуації в Україні і заявили про свою підтримку у відновленні інтенсивних зусиль тристоронньої контактної групи щодо припинення вогню.

Основну роль у моніторингу режиму перемир'я (відведення важкого озброєння і зброї калібру менше 100 мм) політики як і раніше відводять ОБСЄ. Найголовнішим завданням вони вбачають забезпечення безпеки самої місії, а напади на неї вважають неприйнятними.

Співрозмовники підкреслили свою готовність продовжувати реалізацію Мінських домовленостей в рамках Нормандського формату разом з президентом України.

Читайте також: Олланд готовий провести саміт у нормандському форматі в Парижі

Раніше повідомлялося, що канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд провели 29 серпня телефонні переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб підвести підсумки стану виконання заходів, прийнятих в Мінську, і домовилися про всеосяжне припинення вогню, починаючи з 1 вересня.