UA / RU
Підтримати ZN.ua

Охоронці не пустили Бочковського на роботу в ДСНС

Сергія Бочковського можуть пропустити на роботу лише після відповідного рішення Кабміну, пояснив представник Апарату ДСНС.

Сергія Бочковського, якого суд відновив на посаді голови Державної служби з надзвичайних ситуацій, не пропустили на роботу в кабінет у будівлі по вул. Гончара в Києві. Так, у п'ятницю вранці Бочковський у супроводі адвоката Ігоря Федоренка прибув до будівлі з метою приступити до роботи, проте на прохідній охоронці відмовилися його пропускати всередину.

Представник Апарату ДСНС пояснив, що Бочковського можуть пропустити на роботу лише після відповідного рішення Кабінету міністрів, який і знімав його з посади своїм розпорядженням.

Нагадаємо, що Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним та скасував розпорядження Кабміну про звільнення Сергія Бочковського з посади голови ДСНС. Своїм рішенням у четвер, 26 квітня, суд відновив його на посаді. Також визначено стягнення з ДСНС на користь Бочковського середньої зарплати за час вимушеного прогулу з 25 березня 2015 року по день поновлення на посаді.

Тим часом Кабмін має намір оскаржити рішення Окружного адмінсуду в апеляційному суді.

Нагадаємо, що 25 березня 2015 року на засіданні Кабміну правоохоронці затримали Бочковського та його першого заступника Василя Стоєцького за підозрою у зловживаннях та причетності до корупційних схем у ДСНС. Уряд звільнив цих чиновників. Їм було оголошено про підозру.

28 березня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідства про обрання запобіжного заходу Бочковському у вигляді утримання під вартою на два місяці з правом внесення застави в 1,184 млн гривень. Бочковський вийшов під заставу 2 квітня.

8 жовтня Головне слідче управління МВС завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою чиновників. Дії Бочковського кваліфікували за ч.4 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) і ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК.

Дії Стоєцького також кваліфіковані за ч.4 ст.368 і ч.2 ст.364 КК. За інформацією МВС, дії колишніх чиновників завдали збитків державі на суму понад 6,6 млн гривень.

3 листопада 2015 року було завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою екс-чиновників у зловживанні службовим становищем, вимагання у підлеглих хабара у вигляді грошей та земельної ділянки і внесення неправдивих відомостей в офіційні документи. Обвинувальний акт з цього епізоду був направлений до суду.