UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіційні заходи Порошенко коштували держскарбниці майже 14 млн гривень

Всього за 2017 рік президент взяв участь у 255 заходах.

У 2017 році Президент України Петро Порошенко взяв участь у 255 офіційних заходах, загальні видатки на них склали 13,9 млн гривень, повідомили в Державному управлінні справами, передають Українські новини.

"Кількість проведених офіційних заходів за участю Президента України в 2017 році - 255, загальна сума витрат на проведення цих заходів становить 13 908 600 гривень", - сказано в повідомленні.

В середньому сума витрат на один захід за участю президента склала 54 тис гривень. У порівнянні з витратами на офіційні заходи в 2016 році - 34,3 млн гривень, сума знизилася більш, ніж удвічі.

Раніше повідомлялося, що візит Петра Порошенка на Віденський бал обійшовся державі у 800 тис гривень.

Раніше, 18 січня журналістська програма "Схеми" розповіла, що Петро Порошенко провів різдвяну відпустку з 1 по 8 січня на Мальдівах, Порошенко літав туди на приватному літаку разом з 7 пасажирами. Вони, ймовірно, не проходили паспортний контроль і летіли під іншими іменами. За найскромнішими підрахунками, такий неофіційний відпочинок глави держави обійшовся у не менш ніж 500 тисяч доларів (14 мільйонів гривень).

У відповідь на запит "Схем" в Адміністрації Президента відповіли, що це був "короткий відпочинок", його оплатили з особистих засобів президента задекларованих на рахунках, що неодмінно буде відображено в податковій декларації.

"Рішення про те, що інформація про цю поїздку буде оприлюднена постфактум, було прийнято заздалегідь, виходячи з міркувань безпеки", - додали у відомстві. Сам президент ситуацію ніяк не прокоментував, так само як і не відповів на задані "Схемою" питання.

Після публікації результатів розслідування "Mr. Petro Incognito. Таємний відпустка президента", в якій журналісти "Схем" розповіли про секретну поїздці Порошенко у відпустку на Мальдіви, деякі глядачі та прихильники Порошенко накинулися на журналістів з критикою, звинувачуючи їх у непрофесіоналізмі та упередженості. Самі журналісти заявляють, що зіткнулися з численними спробами злому їх електронної пошти і акаунтів в соціальних мережах і месенджерах, а також масовим напливом ботів і спамерів в опублікованих матеріалах.