Верховний суд скликають на пленум 22 жовтня для вибору нового очільника - Валентина Данішевська, яка намагається зірвати судову реформу, йде у відставку. Вона зазначила, що не збирається знову висувати свою кандидатуру на цю посаду.
"Я не буду пропонувати свою кандидатуру...Значить, можемо шукати в наших рядах наступного голову Верховного суду", - заявила вона.
Вона зазначила, що завчасно ініціювати процес зміни глави суду є хорошою європейською традицією, тому й сама вчинила відповідно. Данішевська також анонсувала завершення своєї кар'єри судді.
Очільник ЦПК Віталій Шабунін тим часом розповідає про те, як Данішевська до того, як вийти на пенсію, намагається "завалити" судову реформу, аби отримати хорошу пенсію.
"Венеційська Комісія вважає судову реформу конституційною, більше того, її Голова закликав якнайшвидше її втілити. Але голові ВС Валентині Данішевській і ко на це начхати. В носі вона мала Венеційку, коли мова йде про 150 тис. грн на місяць її довічного утримання", - пише Шабунін.
Саме ВРП приймає рішення щодо розміру утримання, тобто пенсії, для Данішевської після закінчення її повноважень в суді. До речі, права на це утримання вона не має через брак стажу.
"Тож лише ця зашкварена ВРП (якій начхати на закон), подарує Данішевській 150 тис. грн на місяць (+ 850 тис. грн разово), як вдячність за сьогоднішнє рішення Пленуму ВС", - розповів Шабунін.
Він також пояснив, чому чинна очільниця ВС не має права на довічне утримання судді.
"Приписи статті 137 Закону "Про судоустрій і статус суддів" визначають стаж, який включається до стажу, що дає право на відставку, при цьому для відставки необхідно мати 20 років суддівського стажу, - пояснює Шабунін. - Стаж судді Данішевської, який включається до стажу, що дає право на відставку, станом на день досягнення 65 років складе 17 (13+4) років".
Нагадаємо, глава ВС Валентина Данішевська вважає, що Етична рада, створена для очищення Вищої ради правосуддя, не повинна мати повноважень зупинити правосуддя в Україні. Вона виступає за те, аби Етична рада спочатку допомогла здійснити добір кандидатів, а лише потім "можна говорити про те, щоб запропонувати деяким членам ВРП пройти перевірку або звільнитися".
Раніше вже повідомлялося про те, що Данішевська намагається зірвати судову реформу.