UA / RU
Підтримати ZN.ua

Об’єднання України з НАТО і повернення до кордонів 24 лютого: Кіссінджер розповів, яким бачить мир між Києвом та Москвою

Колишній американський дипломат вважає, світ не повинен допустити ймовірного розпаду Росії. 

Частина західних політиків та експертів переконані в тому, що у війні Росії проти України настав той момент, коли сторонам варто повернутися до переговорів. Деякі з них мають чітке уявлення про те, яким має бути майбутній мир між Києвом та Москвою. Зокрема, колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер вважає, що для початку РФ повинна вивести свої війська з територій, які Україна контролювала станом на 24 лютого. Крім того, мирний процес повинен неодмінно пов’язати нашу державу з НАТО. Про це екс-дипломат написав у колонці для The Spectator.

На думку Кіссінджера, після завершення війни Україна обов’язково повинна стати невід’ємною частиною системи безпеки НАТО, оскільки нейтралітет Києва більше не має сенсу. ЗСУ, вважає автор, наразі є однією з найсильніших армій на європейському континенті. 

Кіссінджер переконаний, що першочерговою передумовою мирного процесу повинно стати повернення стану речей, який існував між Росією та Україною наприкінці лютого. Він вважає, що РФ повинна відмовитися від своїх загарбницьких планів, але розуміє, що Путін не віддасть окуповану частину Донбасу та Крим. Екс-генсекретар США припускає, що переговори щодо цих територій можна буде розпочати вже після остаточного припинення вогню. Крім того, він пропонує провести там референдуми під наглядом міжнародних спостерігачів у разі, якщо повернення до кордонів, які існували до 24 лютого, не вдасться досягти іншим способом.

Колишній дипломат бачить результатом переговорів між сторонами остаточне підтвердження свободи України, а також встановлення нової міжнародної структури, яка регулюватиме відносини у Центральній та Східній Європі. Кіссінджер впевнений, що Росія теж повинна знайти у ній своє місце.

Завершальним пунктом концепції миру між Україною та РФ Кіссінджер визначає збереження останньої як міцної держави, оскільки, на його думку, Росія історично “вносила вирішальний вклад у глобальні баланс та рівновагу”. 

Читайте також: “Це вже намагалися робити з Гітлером”: у Словаччині різко розкритикували заклики до переговорів з Росією

Раніше аналітики Інституту дослідження війни (ISW) зробили висновок, що Путін досі не вірить у поразку в Україні, тому переговори з ним не мають сенсу.