Обама категорично заявив, що масові вбивства громадян Лівії є «обурливими» та «неприйнятними». Він апелював до порушення міжнародних норм, які не дозволяють розстрілювати мирних громадян.
Президент США звернувся до американського народу з закликом об'єднатися й разом виступити проти насильства. У той же час Обама не назвав конкретних санкцій, які мають бути введені відносно Лівії. Він лише повідомив, що його радники із зовнішньої політики «цілодобово» готують відповідь на те, що відбувається в Лівії, а також згадав «цілий ряд способів» притягнути організаторів насильства до відповідальності. Проте, що це за способи, він не уточнив.
Цікаво, що у своєму виступі Обама жодного разу не згадав імені лівійського лідера Муаммара Каддафі, відставки якого вимагають маніфестанти.
Обама згадав, що держсекретар США Хілларі Клінтон відвідає спеціальну сесію Ради ООН з прав людини, на якій буде обговорено ситуацію в Лівії. Представники Лівії в ООН звинуватили Каддафі у геноциді.
Лідери деяких країн вже прокоментували ситуацію, що склалася в Лівії. Так, 23 лютого, президент Франції Ніколя Саркозі закликав Європейський союз запровадити «швидкі та конкретні» санкції до цієї країни. Зокрема, він закликав ЄС призупинити економічне співробітництво з Лівією, в тому числі у фінансовій області.
У свою чергу міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні висловив побоювання, що у разі повалення Каддафі Лівію можуть спробувати покинути до 300 тисяч людей, і, таким чином, відбудеться «вихід біблійних масштабів».
Тим часом Каддафі, як повідомляється, втратив контроль над частиною країни. Відзначено випадки переходу поліції й армії на бік протестантів. 22 лютого з закликом підтримати маніфестантів до армії звернувся глава МВС Лівії.
За матеріалами Лента.ru